more_horiz
Wiadomości

Matty Cash zaskoczył Czesława Michniewicza. Obrońca czeka na wizytę z... sernikiem

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 12:31
Czesław Michniewicz, nowy selekcjoner reprezentacji Polski, zadeklarował, że chce, aby Matty Cash czuł się ważną częścią kadry. Obrońca Aston Villi odwdzięczył się trenerowi niecodziennym zaproszeniem. 
Matty Cash napisał do nowego selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza
Matty Cash napisał do nowego selekcjonera reprezentacji Polski Czesława MichniewiczaFoto: PETER NICHOLLS / Reuters / Forum

Czesław Michniewicz od poniedziałku jest nowym selekcjonerem reprezentacji Poslki. W trakcie swojej pierwszej konferencji prasowej 51-letni szkoleniowiec przyznał, że wkrótce spotka się z piłkarzami reprezentacji. Pierwszy wybór padł na kapitana i napastnika Bayernu Monachium, z którym Michniewicz ma się spotkać jeszcze w tym tygodniu. 

- Chcemy jak najszybciej skontaktować się z zawodnikami, zwłaszcza z tymi, z którymi nie pracowałem i tymi najważniejszymi dla polskiej reprezentacji. W zespole każdy jest ważny, ale są zawodnicy, którzy stanowią o trzonie tej reprezentacji. Myślę tutaj przede wszystkim o Robercie Lewandowskim - mówił.

Kapitan reprezentacji Polski to oczywiście nie jedyny zawodnik, z którym Michniewicz będzie się spotykał.

We wtorek nowy selekcjoner spędzał czas przede wszystkim na obowiązkach medialnych, udzialał wywiadów, a także wyjaśniał kwestię, która wzbudziła najwięcej kontrowersji, mianowicie swoje kontakty z "Fryzjerem". Podczas rozmowy z Krzysztofem Stanowskim w Kanale Sportowym mówił także o tym, że kolejnym kierunkiem, gdzie zamierza się udać, będzie Anglia.

Selekcjoner będzie miał okazję porozmawiać z piłkarzami takimi jak Jakub Moder, Mateusz Klich czy Matty Cash, który od niedawna reprezentuje barwy Biało-Czerwonych. Obrońca Aston Villi zyskał duże uznanie trenera, który wypowiadał się o nim pochlebnie.

- To jest bardzo dobry piłkarz, regularnie grający w Premier League. Interesuje się nim Atletico Madryt. Posiada polskie obywatelstwo i na pewno będzie okazja, abym go bliżej poznał. Zrobię to najszybciej jak tylko to możliwe, aby czuł się ważną częścią zespołu - mówił.

Matty Cash zadebiutował 12 listopada 2021 roku, po meczu podkreślił, że to bardzo ważna data w jego życiu.

- To spełnienie moich marzeń, bardzo ważny moment w karierze. Podobało mi się, dobrze mi się grało z chłopakami - powiedział Matty Cash tuż po debiucie.

24-latek nie pozwolił długo czekać na odpowiedź.

"Czekam trenerze na wizytę. Upieke sernik:)" - napisał obrońca na Twitterze. 

Michniewicz zareagował śmiechem na te deklaracje i zaznaczył, że Cash w kadrze znany jest ze swojego pogodnego usposobienia i humoru. 

Cash, który notuje udany sezon, może być ważnym punktem w reprezentacji nowego selekcjonera. Z pewnością ma jeszcze wiele do pokazania w kadrze. 


Posłuchaj
00:38 Michniewicz (2).mp3 Czesław Michniewicz zapewnił, że nie jest ani komandosem, ani cudotwórcą (IAR)

 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także