more_horiz
Wiadomości

Katar 2022: Rosjanie podjęli decyzję - baraż z Polską na innym stadionie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 16:37
Rosyjska federacja zdecydowała o zmianie miejsca rozegrania meczu barażowego z Polską z powodów sytuacji epidemicznej. Spotkanie odbędzie się na stadionie Dynama Moskwa, VTB Arena.
Kibice Dynama Moskwa na swoim stadionie
Kibice Dynama Moskwa na swoim stadionieFoto: TASS / Forum

Pierwotnie poinformowano o tym, że baraż Rosja - Polska odbędzie się na Łużnikach, lecz z powodu sytuacji związanej z sytuacją pandemiczną w kraju gospodarzy, został przeniesiony na arenę Dynama. Podstawowym piłkarzem tego klubu jest Sebastian Szymański - pomocnik pomijany przez Paulo Sousę, który zapewne liczy na prawdziwą szansę w biało-czerwonej koszulce.

Reprezentacja Rosji zajęła drugie miejsce w grupie H, zdobywając 22 punkty w 10 meczach. Pierwsze miejsce uzyskała reprezentacja Chorwacji, która pokonała "Sborną" w ostatnim meczu fazy grupowej (1:0) i zdobyła 23 punkty.

Rosjanie wygrali 7 razy, zanotowali jeden remis i dwie porażki (ze Słowenią i Chorwacją). Co istotne - byli niepokonani w meczach u siebie. 

Polska w drodze do baraży wygrała sześciokrotnie, po dwa razy zremisowała i przegrała. Najwięcej powodów do optymizmu dało zatrzymanie wicemistrzów Europy, reprezentacji Anglii w meczu zakończonym wynikiem 1:1. 

Zwycięzcy półfinału w finale zmierzą się z wygranymi meczu Szwecja - Czechy. Decydujące spotkanie rozpocznie się 29 marca o 20:45.

W przypadku porażki taki sam scenariusz czeka zarówno Polaków, jak i Rosjan - mecz sparingowy u siebie z przegranym drugiego półfinału.

Ścieżki baraży o awans do mistrzostw świata:

Ścieżka A (gospodarzem finału - Walia / Austria):

Szkocja - Ukraina
Walia - Austria

Ścieżka B (gospodarzem finału - Rosja / Polska)

Rosja - Polska

Szwecja - Czechy

Ścieżka C (gospodarzem finału - Portugalia / Turcja).

Włochy - Macedonia Północna
Portugalia - Turcja

W obu rundach zostanie rozegrane jedno spotkanie.

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także