more_horiz
Wiadomości

Rosja - Polska. PZPN reaguje ws. meczu w Moskwie. FIFA będzie musiała odpowiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 15:37
W związku z napiętą sytuacją polityczną na terenie Ukrainy i Federacji Rosyjskiej, a także możliwej dalszej eskalacji i rozpoczęcia konfliktu zbrojnego, Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się do FIFA o pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją meczu baraży mistrzostw świata Rosja – Polska, zaplanowanego na 24 marca 2022 roku w Moskwie - czytamy w komunikacie na "Łączy Nas Piłka".
Reprezentacja Polski walczy o awans na mundial w Katarze
Reprezentacja Polski walczy o awans na mundial w KatarzeFoto: Shutterstock.com/Mikołaj Barbanell

PZPN chce wyjaśnień. "Oczekujemy na stanowisko władz światowej federacji"

- Rolą PZPN – jako związku sportowego – jest zapewnienie polskim piłkarzom optymalnych warunków do przygotowań i występów w meczach międzypaństwowych. Decyzje o charakterze politycznym, np. w zakresie nałożenia ewentualnych sankcji na Federację Rosyjską, pozostają natomiast w gestii władz państwowych i organów międzynarodowych - napisano w komunikacie PZPN.

- Zdając sobie jednak sprawę z potencjalnych zagrożeń związanych z obecną sytuacją, oczekujemy na stanowisko władz światowej federacji.

Mecz Rosja - Polska w Moskwie. Kto zagra w Katarze?

Jednocześnie PZPN podkreśla, że sprawa ta dotyczy nie tylko reprezentacji Polski, ale również reprezentacji Szwecji i Czech, które potencjalnie mogą zmierzyć się z Rosją w Moskwie w ewentualnym finale baraży.

24 marca reprezentację Polski czeka w Moskwie półfinałowy mecz barażowy z Rosją o awans do MŚ. Jeżeli Polacy zwyciężą, zmierzą się w finale barażowym 29 marca w Chorzowie z lepszym z pary Szwecja - Czechy. 

MŚ w Katarze z udziałem 32 reprezentacji rozegrane zostaną między 21 listopada a 18 grudnia przyszłego roku.

Czytaj także:

/Laczynaspilka.pl

Zobacz także

Zobacz także