more_horiz
Wiadomości

Trwa akcja "Polska Piłka dla Ukrainy". Wspieramy Przyjaciół dotkniętych wojną

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 15:20
Polski Związek Piłki Nożnej nie pozostaje obojętnym na cierpienie ukraińskiego narodu, który doświadcza brutalnej agresji ze strony Federacji Rosyjskiej. Z inicjatywy prezesa Cezarego Kuleszy zorganizowano akcję wsparcia "Polska Piłka dla Ukrainy". Nadzór nad akcją będzie sprawował Polski Czerwony Krzyż. PZPN i Ekstraklasa S.A. już zadeklarowały wpłaty po 100 tys. złotych.
Rusza akcja Polska Piłka dla Ukrainy w związku z rosyjską agresją na Ukrainę
Rusza akcja "Polska Piłka dla Ukrainy" w związku z rosyjską agresją na UkrainęFoto: mat. prasowe/Ekstraklasa

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. Agresorzy próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów.

"Polska Piłka dla Ukrainy". Wszyscy solidarni z Ukrainą

- Od pierwszych godzin eskalacji działań zbrojnych Federacji Rosyjskiej, wszyscy jednoczymy się i solidaryzujemy z narodem ukraińskim. W tej trudnej chwili słowa wsparcia jednak nie wystarczą, dlatego organizujemy akcję pt. "Polska Piłka dla Ukrainy". Razem z Ekstraklasą S.A. postanowiliśmy wpłacić na ten cel po 100 tys. złotych. Pieniądze te będą przekazywane bezpośrednio do Polskiego Czerwonego Krzyża, który rozdysponuje pozyskane fundusze według swojej najlepszej wiedzy. Zachęcam do wsparcia naszej zbiórki. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim osobom ze środowiska piłkarskiego, które organizują własne regionalne akcje pomocy dla Ukrainy. Docierają do nas setki informacji o wsparciu płynącym z lokalnych klubów sportowych, gdzie uruchamiane są m.in. zbiórki produktów pierwszej potrzeby. Jestem dumny, że pokazujemy jedność środowiska. W tych trudnych chwilach jest to poruszające i niezwykle budujące - mówi Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza.

Internetowa zbiórka funduszy rozpocznie się 1 marca równolegle do najbliższych meczów Fortuna Pucharu Polski, a następnie będzie kontynuowana w trakcie najbliższych kolejek PKO Bank Polski Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi, eWinner 2. Ligi, 3. Ligi, a także Ekstraligi kobiet. Cały polski futbol wspiera Ukrainę! Zbiórka pieniędzy zostanie przeprowadzona we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem.

Rosyjska agresja na Ukrainę. Pomoc PZPN i kibiców

- Ukraina odczuwa ciężar trwającego od prawie 8 lat konfliktu. Wydarzenia ostatnich dni wywołały strach w codziennym życiu ludzi, którzy zmuszeni są opuścić swoje domy. Bez pilnych działań można spodziewać się konsekwencji humanitarnych na dużą skalę. Dlatego Polski Czerwony Krzyż wspiera zarówno uchodźców przybywających do Polski, udzielając im pomocy humanitarnej i medycznej, jak i Ukraiński Czerwony Krzyż, który pomaga na Ukrainie. Wsparcie PZPN i kibiców pozwoli nam na podejmowanie natychmiastowych działań pomocowych – powiedział Jerzy Bisek, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża.

PZPN zachęca do wpłacania środków pieniężnych na pomoc Ukrainie oraz zwraca się z prośbą o działanie, by akcja "Polska Piłka dla Ukrainy" trafiła do jak najszerszego grona odbiorców. Pokażmy, że polski futbol i środowisko piłkarskie potrafią jednoczyć się i okazać wsparcie tym, którzy bardzo tego potrzebują!

Promujmy akcję "Polska Piłka dla Ukrainy" na wszelkich platformach społecznościowych, na stadionach i wspólnie pomagajmy naszym Przyjaciołom dotkniętym wojną.

Internetowa zbiórka funduszy rozpoczyna się we wtorek, równolegle do najbliższych meczów Pucharu Polski, a następnie będzie kontynuowana w trakcie najbliższych kolejek Ekstraklasy i niższych lig.

. 

Czytaj także:

/Ekstraklasa.org/PAP

Zobacz także

Zobacz także