more_horiz
Wiadomości

Media: Rosjanie chcą grać dalej. Złożyli pozew przeciwko FIFA i UEFA

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 16:27
Rosjanie nie chcą pogodzić się z decyzjami europejskiej i światowej federacji. Portal RussianFootballNews poinformował na Twitterze, że rosyjski związek złożył pozew do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie przeciwko FIFA i UEFA. 
Rosyjska federacja złożyła pozew przeciwko FIFA i UEFA
Rosyjska federacja złożyła pozew przeciwko FIFA i UEFAFoto: OLGA MALTSEVA/AFP/East News

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. Agresorzy obecnie próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów. 


W poniedziałek Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wykluczyła reprezentację Rosji oraz tamtejsze kluby z międzynarodowych rozgrywekSankt Petersburgowi odebrano prawo organizacji finału Ligi Mistrzów.

W tej sytuacji "Sborna" nie będzie mogła przystąpić do meczu barażowego z reprezentacją Polski o awans na mistrzostwa świata 2022 (24 marca). Z kolei z rozgrywek Ligi Europy wykluczony został Spartak Moskwa. Stołeczny zespół w 1/8 finału miał zmierzyć się z RB Lipsk, ale ostatecznie Niemcy awansują do kolejnej rundy bez konieczności gry z Rosjanami.

W wydanym komunikacie federacja podkreśliła, że "całkowicie nie zgadza się z decyzją FIFA i UEFA o zawieszeniu na czas nieokreślony rosyjskich drużyn we wszystkich rozgrywkach międzynarodowych" i nazwała ją "dyskryminującą dla dużej liczby sportowców, trenerów, pracowników klubów lub reprezentacji narodowych, a co ważniejsze, milionów rosyjskich i zagranicznych kibiców". 

Rozczarowany postanowieniami FIFA był też selekcjoner Rosjan Walerij Karpin. Były piłkarz i reprezentant kraju podzielił się swoimi odczuciami w rozmowach z mediami. 

- Nie jestem w stanie opisać, jak bardzo jesteśmy zawiedzeni po decyzji FIFA. Mieliśmy nadzieję, że to mecz rozstrzygnie zwycięzcę baraży. Szkoda mi moich piłkarzy. Marzyli o grze na mistrzostwach świata. Teraz ich nadzieja umarła - powiedział. 

Pierwotnie wydawało się, że "Sborna" pogodziła się z konsekwencjami agresji na Ukrainę. Portal RussianFootballNews poinformował na Twitterze, że rosyjska federacja złożyła pozew do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie przeciwko FIFA i UEFA.

Ma on dotyczyć zarówno wykluczenia reprezentacji Rosji z eliminacji do mundialu, jak i klubów z tego kraju (z Ligi Europy wyrzucono Spartaka Moskwa).

Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także