more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Pointner następcą Doleżala? Małysz uchylił rąbka tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 08:36
Kilka dni temu wśród potencjalnych następców trenera polskich skoczków Michala Doleżala pojawiło się nazwisko austriackiej legendy Alexandra Pointnera. Teraz w rozmowie z "Kanałem Sportowym" Adam Małysz uchylił rąbka tajemnicy w tej sprawie.
Alexander Pointner w latach 2004-2014 prowadził kadrę Austrii. Po tegorocznym sezonie PŚ zastąpi Michala Doleżala?
Alexander Pointner w latach 2004-2014 prowadził kadrę Austrii. Po tegorocznym sezonie PŚ zastąpi Michala Doleżala?Foto: East News/PAWEL RELIKOWSKIPolska Press

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl 

Michal Doleżal odejdzie z polskiej kadry?

- Na pewno nie będzie zwolnienia Michala Doleżala w trakcie sezonu. Ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, bo tak się w skokach narciarskich nie robi. Trzeba też zauważyć, że mimo wszystko na igrzyskach było lepiej niż w czasie innych konkursów, a nasi skoczkowie włączyli się do walki o medale - mówił tuż po igrzyskach w Pekinie Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN.

Obecny sezon PŚ w wykonaniu Biało-Czerwonych jest daleki od oczekiwań. Dotychczas tylko Kamil Stoch i Piotr Żyła stawali na podium. Jedynym pocieszeniem okazuje się brązowy medal olimpijski Dawida Kubackiego w Pekinie na normalnej skoczni. Poza tym Polacy nie spisują się najlepiej, a to co jakiś czas wywołuje w mediach dyskusję na temat przyszłości trenera Michala Doleżala

Alexander Pointner na liście życzeń PZN. Adam Małysz: nie zaprzeczę

Sezon PŚ jest już na finiszu. Przed skoczkami MŚ w Lotach Narciarskich w Vikersund oraz zawody w Oberstdorfie i Planicy. Nic dziwnego, że rozmowy na temat nowego trenera polskich zawodników przybierają na sile. Według ostatnich informacji "Sport.pl" następcą Doleżala ma zostać Alexander Pointner, twórca potęgi austriackich skoków. Austriak prowadził kadrę swojego kraju w latach 2004-2014. 

Teraz w rozmowie z "Kanałem Sportowym" do sytuacji odniósł się Adam Małysz. - Nie zaprzeczę na pewno, że ta kandydatura i ten przeciek może gdzieś tam być. W tym momencie nie mogę jednak zdradzać tego, z kim rozmawiamy, bo to byłoby trochę nie fair w stosunku do innych kandydatów, ale i Michala Doleżala - powiedział. 

Pod jego wodzą skoczkowie z Austrii zdobyli 31 medali w różnych imprezach, w tym Kryształową Kulę czy Puchar Narodów. Pointner przez jakiś czas pracował również z Bułgarem Władimirem Zografskim. 

Obecna umowa Michala Doleżala obowiązuje do 30 kwietnia 2022 roku. Wszystko wskazuje na to, że nie zostanie ona przedłużona. 

W najbliższy weekend Biało-Czerwoni wystąpią w Vikersund podczas 27. edycji MŚ w Lotach Narciarskich. W Norwegii zabraknie Doleżala, który kilka dni temu otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. 

PŚ skoki serwis sezon 2021 2022 baner grafika 1200x660.jpg
SERWIS SPECJALNY - PŚ W SKOKACH 2021/2022

Czytaj także: 

red/Kanał Sportowy

Zobacz także

Zobacz także