more_horiz
Wiadomości

HMŚ Belgrad 2022: Adrianna Sułek srebrną medalistką w pięcioboju

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2022 19:53
Polska wieloboistka Adrianna Sułek zdobyła medal podczas lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie. Sułek utrzymała drugie miejsce w ostatniej konkurencji - biegu na 800 metrów, podczas którego pobiła rekord Polski. Wygrała Belgijka Noor Vidts.
Adrianna Sułek - srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Świata
Adrianna Sułek - srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Świata Foto: PAP/Adam Warżawa

Sułek pojechała do Belgradu jako liderka światowych tabel. W piątek Polka zaczęła rywalizację w mistrzostwach świata pod dachem od wyniku 8,36 w biegu przez płotki.

Straty do najlepszych z nawiązką odrobiła w swojej koronnej konkurencji - skoku wzwyż. W tej specjalności reprezentantka Polski była najlepsza, wyrównując wynikiem 1,89 rekord życiowy. Nieco gorzej spisała się w pchnięciu kulą. Zaczęła od słabego 12,49, kolejną próbę spaliła, ale w trzeciej próbie uzyskała 13,40. To wynik o zaledwie 10 cm słabszy od jej rekordu życiowego.

Świetną dyspozycję Sułek pokazała w pierwszej popołudniowej konkurencji - skoku w dal. Już w pierwszej próbie o 17 centrymetrów poprawiła rekord życiowy wynikiem 6,43. To pozwoliło jej przed ostatnią konkurencją - biegiem na 800 m - zachować drugą lokatę i znacząco powiększyć przewagę na trzecią w stawce zawodniczką.

Tam osiągnęła świetny rezultat, poprawiła rekord Polski (2:09.56) i zdobyła srebrny medal.

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także