more_horiz
Wiadomości

Katar 2022: Rosja chciała zaszkodzić reprezentacji Polski. CAS wydał wyrok

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2022 12:58
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) odrzucił kolejną apelację rosyjskiej federacji, której piłkarze - na skutek dyskwalifikacji przez FIFA - nie mogą zagrać w barażach o mundial. Tym razem, jak poinformowała agencja AP, chodziło konkretnie o walkower dla Polski za mecz z Rosją.
CAS nie uznał odwołania Rosjan ws. meczu z Polską
CAS nie uznał odwołania Rosjan ws. meczu z PolskąFoto: STUART FRANKLIN/AFP/East News

Kilka dni wcześniej CAS odrzucił wniosek Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej (RFU) o zawieszenie zakazu udziału piłkarzy reprezentacji tego kraju w eliminacjach mundialu. To oznaczało, że w mocy pozostaje decyzja światowej federacji (FIFA) o przyznaniu Polsce bezpośredniego miejsca w finale baraży, bez konieczności gry w półfinale 24 marca w Moskwie.

RFU złożyła jeszcze kolejną apelację. Tym razem dotyczącą konkretnie decyzji o walkowerze dla Biało-Czerwonych, ale - jak poinformowano - ponownie bez powodzenia.

Zamiast meczu z Rosją Polska rozegra 24 marca towarzyskie spotkanie ze Szkocją w Glasgow. Pięć dni później Biało-Czerwoni zmierzą się w Chorzowie w finale baraży o awans do mistrzostw świata ze zwycięzcą półfinału Szwecja - Czechy.

Decyzje światowej centrali piłkarskiej to konsekwencja ataku zbrojnego Rosji na Ukrainę, który trwa od 24 lutego.

Już 15 marca CAS odrzucił odwołanie RFU ws. wstrzymania wykonania kary wykluczenia rosyjskich drużyn z rozgrywek pod egidą europejskiej federacji - UEFA. To oznaczało na przykład, że Spartak nie wystąpi już w Lidze Europy w tym sezonie - klub z Moskwy miał rywalizować w 1/8 finału z RB Lipsk. Niemiecki klub bez walki awansował do ćwierćfinału.

Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także