more_horiz
Wiadomości

PGE IMME: trzeci triumf Bartosza Zmarzlika. W Polsce ruszył sezon żużlowy!

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2022 09:00
Żużlowiec Stali Gorzów Wlkp. Bartosz Zmarzlik wygrał w Toruniu Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa PGE Ekstraligi. To trzeci triumf Zmarzlika w tej imprezie. W sobotnim finale drugi był Anglik Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław), a trzeci Duńczyk Leon Madsen (ZIELONA-ENERGIA.COM Włókniarz Częstochowa). Przed rokiem zwyciężył Australijczyk Jason Doyle (Fogo Unia Leszno), który w sobotę był 11.
Bartosz Zmarzlik (Kask niebieski) oraz Patryk Dudek (żółty) podczas Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw PGE Ekstraligi im. Zenona Plecha rozgrywanych w Toruniu
Bartosz Zmarzlik (Kask niebieski) oraz Patryk Dudek (żółty) podczas Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw PGE Ekstraligi im. Zenona Plecha rozgrywanych w ToruniuFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa PGE Ekstraligi. Bartosz Zmarzlik najlepszy w Toruniu

W finale sobotnich zawodów w Toruniu Bartosz Zmarzlik wykorzystał pierwsze pole startowe i prowadził od startu do mety. Za jego plecami finiszowali Anglik Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław), Duńczyk Leon Madsen (ZIELONA-ENERGIA.COM Włókniarz Częstochowa) i kolejny reprezentant Danii Nicki Pedersen (Zooleszcz GKM Grudziądz).

Żużlowiec Stali Gorzów był najlepszy już po zasadniczej części toruńskich zawodów, w której zdobył trzynaście punktów. Po 12 w pięciu startach zgromadzili Pedersen i Woffinden. W finale to jednak polski wicemistrz świata był wyraźnie najszybszy - mimo zaciekłych ataków Brytyjczyka Woffindena.

Bartosz Zmarzlik po raz trzeci wygrywa PGE IMME im. Zenona Plecha

To trzecie zwycięstwo Zmarzlika w zawodach rozgrywanych od 2014 roku. Wcześniej triumfował on w IMME im. Zenona Plecha w 2019 i 2020 roku. Rok temu najlepszy był Australijczyk Jason Doyle, który w sobotę zajął dopiero 11. miejsce zdobywając sześć punktów.

PGE Ekstraliga rusza w dniach 8-10 kwietnia.


Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także