more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022: Jakub Moder przeszedł operację. "Zbieram siły i wracam do pracy"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2022 12:45
Jakub Moder jest już po operacji rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Reprezentanta Polski czeka teraz długa i ciężka rehabilitacja. "Zbieram siły i wracam do pracy" - napisał 23-latek na Instagramie.
Jakub Moder przeszedł udaną operację i niedługo rozpocznie rehabilitację
Jakub Moder przeszedł udaną operację i niedługo rozpocznie rehabilitacjęFoto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/Instagram

Jakub Moder doznał poważnej kontuzji kolana podczas sobotniego meczu Premier League. Pomocnik Brighton & Hove Albion pojawił się na murawie w 83. minucie meczu z Norwich City, jednak szybko opuścił boisko.

Jakub Moder zagra na MŚ w Katarze?

Pomocnik złapał się za kolano po jednym ze starć z przeciwnikiem i został zniesiony z boiska na noszach. Dzień później reprezentant Polski usłyszał diagnozę. 23-latek zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Taki uraz wiąże się z wielomiesięczną rehabilitacją, zatem udział piłkarza w mistrzostwach świata jest bardzo wątpliwy. 

Mundial w Katarze rozpocznie się 21 listopada i zakończy 18 grudnia. Według lekarza polskiej reprezentacji Jacka Jaroszewskiego, istnieje szansa na udział piłkarza Brighton w mistrzostwach. 

Operacja zakończyła się sukcesem, czas na rehabilitację

Kluczowym krokiem, który pomoże Moderowi powrócić do gry, była operacja, która odbyła się w środę. To głównie od jej przebiegu zależy, jak długo zawodnik będzie dochodził do pełnego zdrowia. Piłkarz Brighton był operowany w Anglii przez Andy'ego Williamsa, który w przeszłości operował m.in. Virgila van Dijka, kiedy Holender zmagał się z podobnym urazem.

Obrońca Liverpoolu powrócił do pełnej dyspozycji po ok. 9 miesiącach. Niestety, reprezentant Polski nie ma tyle czasu, jednak wciąż pozostaje nadzieja na powrót 23-latka przed tegorocznym mundialem.

"Operacja udana. Zbieram siły i wracam do pracy" - napisał 23-latek na Instagramie, który w najbliższym czasie rozpocznie długą i ciężką rehabilitację.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Kuba Moder (@kubamoder)

Reprezentacja Polski trafiła do grupy C na tegorocznych mistrzostwach świata. W swoim pierwszym spotkaniu podopieczni Czesława Michniewicza 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także