Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Wisła Kraków. Bramki z pierwszej połowy rozstrzygnęły o wyniku

2022-04-18, 17:01

Obie bramki padły w pierwszej połowie gry. Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Śląsk Wrocław zremisował z Wisłą Kraków 1:1 w meczu 29. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Na trafienie Elvisa Manu odpowiedział Cayetano Quintana. Podział punktów oznacza, że obie ekipy czeka ciężka batalia o utrzymanie.

Pojedynek Śląska WrocławWisłą Kraków był jedną z istotnych batalii w kontekście walki o utrzymanie w Ekstraklasie. Już w 6. minucie piłkarze gości cieszyli się z objęcia prowadzenia. Po precyzyjnym dograniu w pole karne Konrada Gruszkowskiego piłkę do siatki wpakował Elvis Manu

Gospodarze rozpoczęli oblężenie bramki strzeżonej przez Pawła Kieszka, który miał pełne ręce roboty przy ciągłych atakach rywali. Groźnie było w 25. minucie, kiedy 38-latek obronił uderzenie Roberta Picha, a futbolówkę z linii bramkowej musiał wybijać jeden z obrońców. W 41. minucie golkiper "Białej Gwiazdy" musiał skapitulować, kiedy Cayetano Quintana wykorzystał centrę Victora Garcii

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków Śląska. W 48. minucie Quintana próbował zdobyć drugiego gola w meczu, jednak na jego drodze stanął dobrze dysponowany Kieszek.

Do kolejnych ataków obu drużyn wkradło się dużo niedokładności, zawodziła także komunikacja. Mimo dobrego tempa groźne sytuacje występowały znacznie rzadziej, niż w pierwszej połowie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Podział punktów oznacza, że obie drużyny pozostały na swoich pozycjach w tabeli EkstraklasyŚląsk jest czternasty, a Wisła - szesnasta. Do lokaty gwarantującej utrzymanie podopieczni Jerzego Brzęczka tracą dwa "oczka".

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Elvis Manu (6), 1:1 Caye Quintana (41)

Żółta kartka – Wisła Kraków: Marko Poletanovic, Konrad Gruszkowski

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 7 291

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik – Łukasz Bejger (46. Javier Ajenjo Hyjek), Wojciech Golla, Mark Tamas – Patryk Janasik, Krzysztof Mączyński (46. Dino Stiglec), Patrick Olsen (86. Dennis Jastrzembski), Victor Garcia – Robert Pich (73. Waldemar Sobota), Caye Quintana – Fabian Piasecki (62. Erik Exposito)

Szkoleniowiec zespołu z Krakowa Jerzy Brzęczek tłumaczy, że ten punkt może byś ważny w walce o utrzymanie (IAR) 0:08
+

Wisła Kraków: Paweł Kieszek - Konrad Gruszkowski, Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Matej Hanousek – Stefan Savic (82. Dor Hugi), Marko Poletanovic, Gieorgij Żukow (73. Michal Skvarka), Elvis Manu (82. Zdenek Ondrasek), Heorhij Citaiszwili (73. Momo Cisse) - Luis Fernandez