more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Legia Warszawa wybrała miejsce letniego zgrupowania

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 12:14
Piłkarze Legii Warszawa rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 13 czerwca, a w planach - podobnie jak m.in. rok temu - jest zgrupowanie w Austrii. Zagraniczny obóz w miejscowości Fieberbrunn rozpocznie się 22 czerwca i potrwa ponad tydzień.
Legia Warszawa będzie przygotowywać się do kolejnego sezonu w Austrii
Legia Warszawa będzie przygotowywać się do kolejnego sezonu w AustriiFoto: Mikolaj Barbanell / Zuma Press / Forum

Mistrz Polski z 2021 roku, który obecnie zajmuje 10. miejsce w ekstraklasie, rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 13 czerwca w Legia Training Center. Przez pierwszy tydzień drużyna będzie ćwiczyć w Polsce, a w dniach 22-30 czerwca uda się na zgrupowanie do Austrii.

"Bazą zespołu będzie miejscowość Fieberbrunn, a boisko znajduje się w pobliskim Hochfilzen, gdzie sesje treningowe odbywały się w ubiegłym roku. Legioniści będą zakwaterowani w hotelu Vaya Fieberbrunn, wyposażonym w strefę fitness, siłownię i pomieszczenia do odnowy biologicznej, dostosowane do potrzeb sztabu medycznego" - poinformowano w piątek na stronie klubu.

Jak przypomniano, Legia już trzykrotnie korzystała z infrastruktury sportowej w regionie Salzburga i Tyrolu – w 2015, 2019 i 2021 roku, kiedy zgrupowania odbyły się w położonym tuż obok Leogang. Chwalono m.in. jakość murawy, a dodatkową korzyścią była dostępność sparingpartnerów.

W trakcie przygotowań drużyna rozegra cztery mecze kontrolne. Pierwszy odbędzie się jeszcze przed rozpoczęciem zgrupowania w Legia Training Center, kolejne dwa podczas obozu w Austrii, a ostatni zostanie rozegrany tydzień przed startem rozgrywek. Na razie nie podano szczegółów dotyczących rywali.

Do końca obecnego sezonu legionistom pozostało pięć spotkań. W niedzielę w 30. kolejce zagrają na wyjeździe z trzecią w tabeli Pogonią Szczecin.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także