more_horiz
Wiadomości

UFC: zabrakło kondycji. Marcin Prachnio pokonany w Las Vegas

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 01:20
Marcin Prachnio przerwał passę dwóch zwycięstw pod sztandarem UFC. W Las Vegas przegrał na punkty z Brazylijczykiem Philipe Linsem i nadal ma ujemny bilans walk w oktagonie amerykańskiego giganta.
Marcin Prachnio przegrał decyzją sędziowską z Philipe Linsem podczas gali w Las Vegas. Bilans Polaka w UFC wynosi obecnie 2-4.
Marcin Prachnio przegrał decyzją sędziowską z Philipe Linsem podczas gali w Las Vegas. Bilans Polaka w UFC wynosi obecnie 2-4. Foto: screen/Facebook - Marcin Prachnio

Bilans do poprawy

Marcin Prachnio nie wyrównał swojego rekordu w oktagonie UFC. Podczas gali Fight Night 205 w UFC Apex w Las Vegas uległ na punkty Philipe Linsowi. Polak dobrze rozpoczął pojedynek i po pierwszej rundzie prowadził. Dwie kolejne należały jednak do Brazylijczyka, który zachował więcej sił. Sędziowie punktowali jednomyślnie - 3x29-28 na konto Linsa. 

Prachnio swoją przygodę z największą federacją MMA na świecie rozpoczął od trzech porażek, w komplecie poniesionych w pierwszych rundach. Dostał jednak kolejną szansę i wykorzystał ją pokonując najpierw Khalila Rountree a potem Ike'a Villanuevę. Starcie z Linsem było więc okazją na wyrównanie bilansu pod skrzydłami UFC. Niestety po porażce aktualnie wynosi on 2-4.

Preferujący walkę w stójce Polak nie powinien mimo wszystko obawiać się zwolnienia z organizacji. Znacznie oddalił się jednak od czołowej piętnastki kategorii półciężkiej.


Czytaj także:

MK

Zobacz więcej na temat: UFC MMA SPORT Sporty walki

Zobacz także

Zobacz także