more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: działacze Śląska reagują na kryzys... zamrażając wypłaty piłkarzy

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 07:53
Zarząd Śląska Wrocław poinformował, że, po spotkaniu m.in. z trenerem Piotrem Tworkiem, podjął decyzję o zamrożeniu kwietniowych wypłat piłkarzy pierwszej drużyny. Ma to związek z fatalną formą zawodników, którzy są coraz mocniej zagrożeni spadkiem z PKO BP Ekstraklasy. 
Piłkarze Śląska Wrocław fatalnie spisują się w obecnym sezonie
Piłkarze Śląska Wrocław fatalnie spisują się w obecnym sezonie Foto: Forum/Mikolaj Barbanell/Zuma Press

W sobotę Śląsk Wrocław doznał kompromitującej porażki z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (0:4). Już w pierwszych dwudziestu minutach gospodarze stracili trzy gole, co w praktyce rozstrzygnęło mecz.

Pensje zamrożone po spotkaniu z trenerem 

Wrocławianie wiosną grają fatalnie - wygrali dotąd tylko jeden mecz. Nic dziwnego, że zespół, który w obecnym sezonie reprezentował Polskę w eliminacjach Ligi Konferencji, jest coraz bardziej zagrożony spadkiem z PKO BP Ekstraklasy. Poprawy nie przyniosła zmiana trenera: na początku marca Piotr Tworek zastąpił Jacka Magierę

W niedzielny wieczór na stronie wrocławskiego klubu pojawił się komunikat.

„W niedzielę, 24 kwietnia, doszło do spotkania zarządu klubu z kierownictwem pionu sportowego i trenerem I drużyny Śląska Wrocław Piotrem Tworkiem. W reakcji na rezultat oraz styl porażki WKS-u z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, zarząd klubu podjął decyzję o zamrożeniu kwietniowych wynagrodzeń zawodników I drużyny” - czytamy.

Do dyspozycji zarządu oddał się też dyrektor sportowy Dariusz Sztylka. Były wieloletni piłkarz Śląska odpowiada za transfery do klubu. Większość z nich, delikatnie mówiąc, nie wypaliła. 

Śląsk Wrocław coraz bliżej spadku 

Decyzja władz wrocławskiego klubu jest nietypowa. Powstają pytania nie tylko o jej zgodność z prawem FIFA i PZPN-u, ale też o skuteczność takiej "motywacji". 

Śląsk Wrocławna cztery kolejki przed końcem, zajmuje 14. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Wrocławianie zgromadzili 32 punkty - o trzy więcej od znajdującej się w strefie spadkowej Wisły Kraków.

"Biała Gwiazda" ma jednak rozegrany o jeden mecz mniej. W poniedziałek krakowianie zmierzą się na własnym boisku z Wisłą Płock.  

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także