more_horiz
Wiadomości

Puchar Francji dla Nantes. Zespół Marcina Bułki przegrał w finale

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2022 07:45
Nantes wywalczyło piłkarski Puchar Francji. W finale rozgrywanym w Paryżu Nantes pokonało OGC Nice 1:0. Gola na wagę zwycięstwa, po rzucie karnym w 47 minucie, strzelił Ludovic Blas. Cały mecz w barwach Nice rozegrał bramkarz Marcin Bułka. Dla Nantes to czwarty Puchar Francji w historii klubu. Właścicielem i prezesem zwycięskiego klubu jest Waldemar Kita.
Marcin Bułka podczas finału Pucharu Francji między Nantes i Niceą. Drużyna Polaka musiała uznać wyższość rywali
Marcin Bułka podczas finału Pucharu Francji między Nantes i Niceą. Drużyna Polaka musiała uznać wyższość rywaliFoto: EAST NEWS/FRANCK FIFE/AFP

Puchar Francji dla Nantes. Marcin Bułka musi poczekać

Polskiego golkipera pokonał w 47. minucie Ludovic Blas z rzutu karnego.

22-letni Marcin Bułka we francuskiej Ligue 1 jest rezerwowym, ale w Pucharze Francji grał regularnie i miał duży udział w awansie OGC Nice do finału.

Historyczny mecz sędziowała kobieta

Po raz pierwszy w ponad 100-letniej historii rozgrywek o Puchar Francji mecz finałowy sędziowała kobieta. Arbitrem była Stephanie Frappart - ceniona nie tylko w tym kraju, ale też na arenie międzynarodowej.

38-letnia Frappart już od dawna jest obsadzana w różnych rolach w wielu ważnych imprezach w męskim futbolu.

Posłuchaj
00:49 Nantes.mp3 Francuskie media podkreślają, że jest to pierwsze trofeum dla klubu ze stolicy Bretanii od 21 lat i pierwszy znaczący sukces odkąd jego właścicielem został polski biznesmen Waldemar Kita (IAR)

W ciągu ostatnich trzech lat Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) uznała ją za najlepszą sędzię na świecie.


Czytaj także:

Zobacz więcej na temat: SPORT Piłka nożna

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także