more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: początek sezonu w Wiśle na igielicie? Jest decyzja FIS

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2022 11:11
Komisja skoków narciarskich Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) wydała zgodę, aby inauguracyjne zawody Pucharu Świata 2022/23 w Wiśle (5-6 listopada) zostały przeprowadzone na igelicie. Decyzję komisji musi jeszcze zatwierdzić Kongres FIS.
Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince
Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince Foto: shutterstock.com/DyziO

PŚ w skokach wystartuje w Wiśle. Sandro Pertile: musieliśmy zareagować na mundial w Katarze

Nigdy wcześniej skoczkowie nie zaczynali sezonu tak wcześnie, a problem z naśnieżeniem obiektu im. Adama Małysza był nawet wtedy, gdy zawody odbywały się pod koniec listopada.

- Musieliśmy zareagować na piłkarskie mistrzostwa świata (rozegrane zostaną na przełomie listopada i grudnia - przyp. red.). Dlatego sezon ruszy tak wcześnie - powiedział dyrektor PŚ Sandro Pertile.

Początek sezonu PŚ na igielicie?

Skocznia w Wiśle będzie miała charakter hybrydowy, bo choć zeskok zostanie przygotowany z igelitu, to tory najazdowe będą lodowe. Ich utrzymanie przy temperaturze powyżej zera jest łatwiejsze. Cykl wówczas zainaugurują nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Będą to pierwsze kobiece zawody PŚ w Polsce (w sezonie 2011/2012 planowano zawody w Szczyrku, ale się nie odbyły).

Po zmaganiach w Wiśle nastąpi trzytygodniowa przerwa. Następne w kalendarzu są konkursy w Ruce (26-27 listopada). Po zawodach w Finlandii zawodnicy wrócą do rywalizacji po dwóch tygodniach - Titisee-Neustadt (10-11 grudnia). Później cykl będzie już biegł tradycyjnym rytmem.

USA ponownie na mapie skoków narciarskich

Do kalendarza PŚ powraca USA, gdzie po raz ostatni rywalizowano w 2004 roku. Teraz najlepszych skoczków ma gościć Iron Mountain.

Kongres FIS zaplanowano na 25-26 maja w Mediolanie.


Czytaj także:

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także