more_horiz
Wiadomości

LN siatkarek: Polki bez Wołosz i Stysiak rozpoczęły zgrupowanie w Szczyrku. Wkrótce dwumecz z Niemkami

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 16:04
Bez Joanny Wołosz i zawodniczek z kadry młodzieżowej reprezentacja Polski siatkarek przygotowuje się w Szczyrku do Ligi Narodów. Za tydzień podopieczne Stefano Lavariniego rozegrają w Gliwicach i Nysie dwa spotkania kontrolne z Niemkami.
Polskie siatkarki podczas turnieju Ligi Narodów
Polskie siatkarki podczas turnieju Ligi NarodówFoto: Printscreen z FIVB

Liga Narodów. Zgrupowanie Polek bez Joanny Wołosz

Biało-czerwone przygotowania do sezonu reprezentacyjnego rozpoczęły już 8 maja, ale w zaledwie kilkuosobowym składzie, bowiem cztery najlepszy drużyny w kraju - Grupa Azoty Chemik Police, Developres Bella Dolina Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź i Grot Budowlani Łódź rozgrywały decydujący pojedynki w lidze. Rywalizacja zarówno w finale, jak i o brązowy medal zakończyła się w trzech meczach, dzięki temu siatkarki po tygodniowych urlopach, mogły wcześniej stawić się w Szczyrku. W poniedziałek uczestniczyły w pierwszym treningu.

Na zgrupowaniu nie ma jeszcze rozgrywającej Joanny Wołosz, której klub A.Carraro Imoco Conegliano w najbliższą niedzielę czeka finał Ligi Mistrzyń z VakifBankiem Stambuł. Z kolei kłopoty ze zdrowiem ma Magdalena Stysiak i obecnie przechodzi badania. Od ich wyników zależy, czy będzie trenować z reprezentacją i będzie mogła wystąpić w Lidze Narodów.

- Z wcześniej powołanych zawodniczek nie ma jeszcze czterech dziewczyn - Julity Piaseckiej, Martyny Łazowskiej, Martyny Czyrniańskiej i Karoliny Drużkowskiej, które trenują obecnie z kadrą U21, która za kilka dni rozegra w Zielonej Górze turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy - powiedział asystent Lavariniego Nicola Vettori.

Dwumecz z Niemkami. Sprawdzian Stefano Lavariniego przed Ligą Narodów

24 maja w Gliwicach i dzień później w Nysie Biało-Czerwone zagrają dwa mecze towarzyskie z Niemkami. 29 maja kadra z Krakowa wyleci do Stanów Zjednoczonych; w Shreveport-Bossier City rozegrają pierwszy turniej Ligi Narodów. Następnie Polki przeniosą się do Quezon City na Filipinach (14-19 czerwca), a fazę zasadniczą zakończą w Sofii (28 czerwca - 2 lipca). Polska reprezentacja, jak każdy inny uczestnik LN, rozegra 12 spotkań; podopieczne Lavariniego zmierzą się z Kanadą, Brazylią, Koreą Południową, Niemcami, Tajlandią, Japonią, Stanami Zjednoczonymi, Belgią, Włochami, Bułgarią, Dominikaną oraz Chinami.

Turniej finałowy odbędzie się w Ankarze w dniach 13-17 lipca z udziałem ośmiu najlepszych drużyn z rundy zasadniczej.


Czytaj także:

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także