more_horiz
Wiadomości

Marcin Lewandowski zakończył karierę! "Nawet sekundy się nie zastanawiałem"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 14:43
Mistrz Europy w biegu na 800 metrów [z Barcelony] Marcin Lewandowski poinformował w mediach społecznościowych o zakończeniu kariery sportowej. "Z przykrością i smutkiem, ale jednocześnie z wielką radością chciałbym oficjalnie ogłosić, że kończę przygodę ze sportem, a przynajmniej tym wyczynowym" - napisał "Lewy" w mediach społecznościowych. 
Marcin Lewandowski ogłosił zakończenie sportowej kariery na poziomie wyczynowym
Marcin Lewandowski ogłosił zakończenie sportowej kariery na poziomie wyczynowymFoto: Paweł Skraba

Marcin Lewandowski zakończył karierę

Marcin Lewandowski o swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych.

" Z przykrością i smutkiem, ale jednocześnie z wielką radością chciałbym oficjalnie ogłosić, że kończę przygodę ze sportem, a przynajmniej tym wyczynowym, bo nadal będę reprezentował @cwz_sport. Po nieszczęśliwym wypadku mojej córki podczas zajęć gimnastyki artystycznej zdecydowałem, iż pozostanę w domu, dopóki Midia nie odzyska pełnej sprawności. W związku z tym, iż nie miałem możliwości wyjeżdżać na zagraniczne zgrupowania, nie byłem w stanie się należycie przygotować, aby mieć możliwość obrony brązowego medalu Mistrzostw Świata oraz srebra Mistrzostw Europy a miejsca poza podium mnie nie interesują" - napisał Lewandowski [pisownia oryginalna]. 

"Nawet sekundy się nie zastanawiałem"

"Czy to była trudna decyzja? Nawet sekundy się nie zastanawiałem, bo rodzina jest priorytetem. Tak samo było kiedy odpuściłem HMŚ, mimo że byłem w świetnej formie. To było piękne 16 lat biegania niesamowita przygoda, która dobiegła końca. Coś się kończy i coś się zaczyna, bo w listopadzie po raz kolejny zostanę tatą" - czytamy. 

Największym sukcesem Marcina Lewandowskiego było złoto mistrzostw Europy, które wywalczył w Barcelonie w 2010 roku na dystansie 800 metrów. Na ostatnich mistrzostwach świata zajął trzecie miejsce na 1500 metrów.

W swoim dorobku ma także trzy tytuły halowego mistrza Europy. Jego marzeniem zawsze był medal olimpijski. Podczas ubiegłorocznych igrzysk w Tokio nie ukończył półfinałowego biegu na 1500 metrów z powodu kontuzji. 

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także