more_horiz
Wiadomości

LM siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA w bojowym nastroju. Nowe stroje przyniosą szczęście w finale?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 15:57
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w niedzielnym spotkaniu finałowym Ligi Mistrzów w Lublanie wystąpią w nowych strojach. Ze względu na kontuzję przeciwko Itasowi Trentino nie zagra podstawowy środkowy Norbert Huber. Zastąpi go Krzysztof Rejno.
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle bronią tytułu w Lidze Mistrzów
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle bronią tytułu w Lidze Mistrzów Foto: PAP/Zbigniew Meissner
  • W niedzielnym finale kędzierzynianie zmierzą się z Itasem Trentino 
  • Z tą samą włoską drużyną Grupa Azoty ZAKSA wygrała w finale Ligi Mistrzów przed rokiem 

Obrońca tytułu w nowych strojach 

"Wzorem ubiegłego roku w ostatnim meczu sezonu 2021/2022 nasi zawodnicy wystąpią w zupełnie innych strojach meczowych niż dotychczas. Utrzymując tradycję - podobnie jak w zwycięskim finale w Weronie - zagrają w strojach czerwonych, zawodnicy libero natomiast w niebieskim. Kolorystyka strojów meczowych nie tylko nawiązuje do zeszłorocznego finału, to również podkreślenie barw klubowych Zaksy. Kędzierzynianie w Lublanie wystąpią jako obrońca trofeum, stąd też zaakcentowanie tego faktu kolorem złotym – widocznym na strojach wszystkich zawodników" - można przeczytać w komunikacie klubowym.

W 2021 roku Grupa Azoty ZAKSA pokonała w najważniejszym spotkaniu rozgrywek Itas Trentino 3:1. W niedzielę, w Słowenii zmierzy się z tym samym zespołem.

- W tym roku też czujemy presję, ale zupełnie innego rodzaju niż rok temu. Wówczas nikt nie przewidywał, że zdobędziemy trofeum. Teraz mówi się, że powinniśmy obronić ten tytuł. Jednak wiemy, czego się spodziewać - powiedział Rejno.

Huber odpocznie od siatkówki 

Przyznał, że przez kontuzje Hubera będzie mógł się pokazać w najważniejszym spotkaniu sezonu: „Jednak liczy się to, jak pracujemy przez cały rok”.

Klub z Kędzierzyna-Koźla poinformował, że zabieg chirurgiczny Hubera przebiegł zgodnie z planem (zawodnik doznał urazu ścięgna Achillesa): „Teraz czas na wielomiesięczną rehabilitację, ale Norbert to twardziel, dlatego jesteśmy o niego spokojni”. 

Czytaj także: 

/empe 

Zobacz także

Zobacz także