more_horiz
Wiadomości

"Mistrz, mistrz, Kędzierzyn!" - ZAKSA świętuje wygraną w Lidze Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 17:57
Około 500 fanów Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle zgromadziło się we wtorkowe popołudnie na parkingu przed halą "Śródmieście", aby wspólnie z siatkarzami świętować sukcesy zespołu osiągnięte w sezonie 2021/2022, w tym zwycięstwo w Lidze Mistrzów.
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Kamil Semeniuk (P) i Korneliusz Banach (C) wśród kibiców podczas parady drużyny ulicami Kędzierzyna-Koźla.
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Kamil Semeniuk (P) i Korneliusz Banach (C) wśród kibiców podczas parady drużyny ulicami Kędzierzyna-Koźla.Foto: PAP/Krzysztof Świderski

Wcześniej "Zaksobus" z zawodnikami na pokładzie odwiedził inne punkty w Kędzierzynie-Koźlu. Najpierw podjechał pod bramę główną ZAK S.A. a następnie pod Urząd Miasta. Na trasie przejazdu powieszono flagi w barwach klubowych oraz gminy.

Z graczy podstawowych zabrakło m.in. Aleksandra Śliwki, który 24 maja ma urodziny. Mimo to fani Zaksy odśpiewali "Sto lat". Skandowano też „Mistrz, mistrz, Kędzierzyn" oraz "Tak się tak się bawi - Kędzierzyn".

Gracze wysiedli z pojazdu, pozowali do zdjęć z kibicami, rozdawali autografy. Nikomu nie przeszkadzało, że padał lekki deszcz. Niektórzy z kibiców otrzymali upominki.

W niedzielę kędzierzynianie pokonali Itas Trentino 3:0 w finale Ligi Mistrzów i obronili trofeum, które zdobyli też w 2021 roku. Mecz rozegrano w Lublanie. W sezonie 2021/2022 zdobyli też Puchar Polski i mistrzostwo kraju. 

Kamil Semeniuk żegna się z ZAKSĄ?

Kamil Semeniuk w ostatnich tygodniach łączony jest z odejściem do włoskiego Sir Safety Conad Perugii, gdzie trenerem jest selekcjoner reprezentacji Polski Nikola Grbić, a jedną z gwiazd drużyny - Wilfredo Leon. 

Choć sam zawodnik nie chciał potwierdzić, że mecz w Lublanie był dla niego ostatnim w barwach Grupy Azoty ZAKSY... zrobił to atakujący Łukasz Kaczmarek. - Będzie nam go brakowało - krzyknął do kamery.

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także