more_horiz
Wiadomości

PGE Ekstraliga. Waldemar Sadowski nowym prezesem Stali Gorzów. Zastąpił aresztowanego Marka G.

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2022 13:54
Zarząd Stali Gorzów przekazał dalsze zarządzanie klubem Waldemarowi Sadowskiemu. Tym samym powołał go na prezesa. To reakcja na tymczasowe aresztowanie dotychczasowego prezesa Stali Marka G.
W dniu 10 czerwca br. Zarząd Klubu Stali Gorzów jednogłośnie podjął decyzję o przekazaniu w dalsze zarządzanie klubem panu Waldemarowi Sadowskiemu
W dniu 10 czerwca br. Zarząd Klubu Stali Gorzów jednogłośnie podjął decyzję o przekazaniu w dalsze zarządzanie klubem panu Waldemarowi SadowskiemuFoto: print screen/Facebook/Stal Gorzów/@StalGorzow1947

PGE Ekstraliga. Nowy prezes Stali Gorzów

W wydanym w sobotę przez Stal Gorzów oświadczeniu napisano: "10 czerwca br. Zarząd Klubu Stali Gorzów jednogłośnie podjął decyzję o przekazanie w dalsze zarządzanie klubem panu Waldemarowi Sadowskiemu uznając jego doświadczenie i dotychczasowe zaangażowanie w działalność operacyjną Zarządu". 

W piśmie dodano, że decyzja Zarządu związana jest z utrzymaniem najwyższych standardów prowadzenia bieżących zadań oraz nadzór nad realizacją strategii przyjętej na rok 2022 i przyszłe sezony. Powołanie Sadowskiego, który był dotąd wiceprezesem klubu, według członków zarządu Stali powinno również uspokoić emocje i spekulacje toczące się od paru dni wokół klubu, a całkowicie niepowiązane z jego działalnością.

- Zarząd prowadzi również rozmowy z lokalnymi władzami, instytucjami, firmami oraz sponsorami, czyli z szeroko pojętą Stalową Rodziną i ze wszystkich stron otrzymujemy słowa wsparcia i chęci w pomocy celem utrzymania wyznaczonego kierunku rozwoju klubu. Wszystkim naszym przyjaciołom i kibicom bardzo dziękujemy za wsparcie w tych trudniejszych dla klubu chwilach i prosimy, by nie zapominać o osobie, która w ostatnich latach wniosła tak wiele serca i poświęcenia dlatego, by klub był tak zorganizowany - czytamy w oświadczeniu.

Prezes Stali Gorzów Marek G. zatrzymany przez policję

Aresztowanie prezesa Stali Gorzów nie ma związku z jego działalnością w klubie żużlowym, a jego firmą. Marek G. zajmuje się usługami finansowymi, w tym wymianą walut obcych za pośrednictwem internetu.

We wtorek, 7 czerwca znalazł się wśród siedmiu osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy Warmińsko–Mazurskiego KAS. W czwartek Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

W Prokuraturze Regionalnej w Warszawie Marek G. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa tzw. prania brudnych pieniędzy.

- Według ustaleń prokuratorów na rachunek prowadzonego przez niego kantoru wymiany walut została przyjęta kwota ponad 66 milionów złotych pochodzącą z czynów zabronionych popełnionych przez grupę zajmującą się wystawianiem poświadczających nieprawdę faktur VAT - tłumaczył rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś. Dodał, że Marek G. nie był członkiem grupy.

Według ustaleń Polskiej Agencji Prasowej podczas przesłuchania Marek G. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Pozostają one jednak w dużej sprzeczności z innymi dowodami, które zgromadził prokurator, w tym wyjaśnieniami innych podejrzanych.


W 8. kolejce PGE Ekstraligi Stal Gorzów pewnie pokonała na wyjeździe z Arged Malese Ostrów. Była to już ósma z rzędu porażka beniaminka. 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także