more_horiz
Wiadomości

Liga Mistrzów: Lech Poznań trafił na pogromców polskich drużyn. Karabach Agdam rywalem "Kolejorza"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 12:28
Lech Poznań zagra z Karabachem Agdam z Azerbejdżanu w 1. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rywale "Kolejorza" w przeszłości eliminowali już z europejskich pucharów Wisłę Kraków, Piasta Gliwice i Legię Warszawa.
Piłkarze Lecha Poznań poznali potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów w sezonie 20222023, które odbędzie się we wtorek 14 czerwca o godz. 12.00
Piłkarze Lecha Poznań poznali potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023, które odbędzie się we wtorek 14 czerwca o godz. 12.00Foto: FORUM/Tomasz Kluczynski

Liga Mistrzów: Lech Poznań zagra z Karabachem Agdam

Siedem lat czekali kibice ze stolicy Wielkopolski, by Lech Poznań ponownie sięgnął po mistrzostwo Polski. Podopieczni Macieja Skorży, udowodnili, że są obecnie najlepszą drużyną w Ekstraklasie. Do kwalifikacji LM przystąpią jednak z innym trenerem, po tym jak Skorża zrezygnował z prowadzenia zespołu z przyczyn osobistych.

Europejską przygodę "Kolejorz" rozpocznie od starcia z Karabachem Agdam. Mistrzowie Azerbejdżanu zdobyli tytuł z przewagą aż 19 punktów nad drugim w tabeli Neftci Baku. Podopieczni trenera Gurbana Gurbanowa sięgnęli także po krajowy puchar, pokonując w finale po rzutach karnych Zirę Baku.

W kadrze ekipy mistrza Azerbejdżanu dominują miejscowi piłkarze oraz Rosjanie. Zawodnikiem Karabachu jest także były gracz Legii Warszawa, Marko Vesović.   

Szczególnym wyzwaniem dla Lechitów będzie zwłaszcza mecz wyjazdowy, ponieważ miejscowi kibice są znani z żywiołowego dopingu. Jeśli Azerowie wyeliminują Lecha, dopiszą do swojej listy kolejny "polski skalp". Wcześniej Karabach za burtę el. Ligi Europy wyrzucił Wisłę KrakówPiasta Gliwice oraz Legię Warszawa.


Eliminacje Ligi Mistrzów: terminarz

15 lipca (godz. 13.30) odbędzie się losowanie drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji. W przypadku odpadnięcia Lecha w LM zespół Macieja Skorży pozna potencjalnego rywala w LK. 

Posłuchaj
00:24 Lech Karabach Araszkiewicz.mp3 Lech Poznań - Karabach Agdam. To wymagający rywal - mówi były 5-krotny mistrz Polski w barwach "Kolejorza", związany obecnie z akademią poznańskiego klubu - Jarosław Araszkiewicz (IAR)

Mecze pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędą się w dniach 5-6 lipca. Tydzień później rozegrane zostaną rewanże. Spotkania kolejnej fazy zaplanowano na 19-20 i 26-27 lipca. 

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także