more_horiz
Wiadomości

Wimbledon 2022: Rosjanka zmieniła obywatelstwo, aby wziąć udział w turnieju

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 12:29
Rosyjska tenisistka Natela Dzalamidze, zajmująca 43. miejsce w rankingu deblowym WTA, zmieniła obywatelstwo na gruzińskie, żeby zagrać w wielkoszlemowym turnieju w Wimbledonie - poinformował dziennik "The Times".
Natela Dzalamidze (L) i Tereza Martincova (P)
Natela Dzalamidze (L) i Tereza Martincova (P)Foto: yangyuanyong / Xinhua News Agency / Forum

Wimbledon 2022: Rosjanka zmieniła obywatelstwo, aby wziąć udział w turnieju

28-letnia zawodniczka, urodzona w Moskwie w rodzinie z korzeniami gruzińskimi, wystąpi w Wimbledonie w deblu razem z Serbką Aleksandrą Krunic - dodał dziennik.

Już w kwietniu organizatorzy turnieju ogłosili, że nie dopuszczą do gry tenisistów z Rosji i Białorusi, w związku ze zbrojną agresją tych krajów na Ukrainę. To oznacza, że na wimbledońskiej trawie nie zagrają m.in. lider światowego rankingu Rosjanin Daniił Miedwiediew, jego rodak Andriej Rublow (nr 8) oraz Białorusinka Aryna Sabalenka (nr 6).

Z decyzją gospodarzy Wimbledonu nie zgadzają się organizacje zarządzające tenisem kobiet - WTA i mężczyzn - ATP, które zapowiedziały, że za występ w tej imprezie nie będą przyznawane punkty rankingowe. Turniej Wielkiego Szlema w Londynie rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do 10 lipca.

W Wimbledonie weźmie udział natomiast liderka rankingu WTA Iga Świątek. Aby lepiej przygotować się do londyńskiej wielkoszlemowej imprezy Polka zrezygnowała z udziału w turnieju w Berlinie. - Z powodu nawracającego dyskomfortu, który czuję w moim barku, jestem zmuszona zrezygnować z turnieju w Berlinie - tłumaczyła zawodniczka z Raszyna.

Czytaj także: 

Zobacz także

Zobacz także