more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne MŚ Eugene 2022. Paweł Fajdek chce przejść do historii. "Nie traktowali mnie poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 13:04
Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem lekkoatletycznych MŚ Eugene 2022 i po raz piąty w historii został mistrzem świata. - Sezon nie był super. Nie układało się tak, jak zakładaliśmy [...] Cały czas powtarzaliśmy, że szykujemy się na obronę tytułu na mistrzostwach świata. Dotrzymaliśmy słowa - mówi w rozmowie z Polskim Radiem złoty medalista z Oregonu.
Paweł Fajdek po raz piąty w historii został mistrzem świata w rzucie młotem. Na imprezie w Eugene srebrny medal zdobył mistrz olimpijski z Tokio Wojciech Nowicki
Paweł Fajdek po raz piąty w historii został mistrzem świata w rzucie młotem. Na imprezie w Eugene srebrny medal zdobył mistrz olimpijski z Tokio Wojciech NowickiFoto: PAP/EPA/Robert Ghement

>>> Mistrzostwa świata w Eugene w stanie Oregon potrwają do poniedziałku 25 lipca. W USA są nasi sprawozdawcy Cezary Gurjew i Rafał Bała, ich relacji można słuchać na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia

Paweł Fajdek wyszedł na prowadzenie w trzeciej serii, gdy rzucił młot na odległość 81,98 m. To najlepszy rezultat w historii jego startów w mistrzostwach świata i najlepszy wynik w tym sezonie. Na półmetku rywalizacji drugie miejsce zajmował Wojciech Nowicki, który w drugiej próbie uzyskał 81,03 m. Polacy nie poprawili swoich wyników w czwartej, piątej i szóstej serii.

MŚ Eugene 2022. Paweł Fajdek: nie traktowali mnie poważnie

Sam Fajdek był zaskoczony, że udało mu się po raz piąty w historii zostać mistrzem świata. Polak w rywalizacji o złoty medal pokonał między innymi mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego.

- No cóż, zawody na plus, piąty tytuł, lecimy po szósty! [...] Rzadko się zdarzają takie serie. W moim przypadku jest to już prawie dziesięć lat. Za rok [w Budapeszcie] chciałbym to powtórzyć [...] Teraz mistrzostwa Europy, tam trzeba z Wojtkiem [Nowickim] powalczyć o odebranie tytułu - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem.

Paweł Fajdek przyznał, że ten medal udowodnił co niektórym, że Polak wciąż jest najlepszy w swojej konkurencji. - Troszeczkę uciszyłem rywali. Nie traktowali mnie poważnie, wszyscy skupili się na Wojtku, a ja po prostu zrobiłem swoje - podkreślił. 

Od Moskwy do Eugene. Paweł Fajdek po raz piąty mistrzem świata

Fajdek piąty raz z rzędu został mistrzem świata. Rekordzista Polski triumfował również w Moskwie (2013), Pekinie (2015), Londynie (2017) i Dosze (2019). Więcej zwycięstw w MŚ w jednej konkurencji odniósł tylko tyczkarz Siergiej Bubka - sześć.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Rafała Bały z Pawłem Fajdkiem na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. 

Posłuchaj
03:54 Fajdek Bała.mp3 MŚ Eugene 2022. Z Pawłem Fajdkiem rozmawia Rafał Bała (IAR)

18. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce potrwają do 24 lipca w amerykańskich miastach Eugene i Portland w stanie Oregon. Reprezentacja Polski liczy 45 zawodników.


Czytaj także:

Zdjęcie


red/PolskieRadio24.pl/IAR/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także