more_horiz
Wiadomości

Tour de Pologne 2022: Michał Kwiatkowski powalczy o kolejne zwycięstwo? "Nie możemy się doczekać"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 17:16
Nazwisko Michała Kwiatkowskiego pojawiło się na liście startowej tegorocznej edycji Tour de Pologne - poinformowali organizatorzy. Kolarz grupy Ineos Grenadiers w 2018 roku okazał się najlepszy podczas największego wyścigu kolarskiego w Polsce. 
Michał Kwiatkowski wystąpi na Tour de Pologne - poinformowali organizatorzy wyścigu
Michał Kwiatkowski wystąpi na Tour de Pologne - poinformowali organizatorzy wyścigu Foto: PAP/EPA/Marcel van Hoorn

79. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 5 sierpnia 2022 roku. Póki co, nie znamy jeszcze oficjalnych składów poszczególnych ekip na polski wyścig. Wiadomo jednak, że obsada będzie mocna, gdyż wyścig należy do elitarnego cyklu UCI World Tour, w którym rywalizują najlepsze zawodowe grupy na świecie.

Polski mistrz na liście startowej Tour de Pologne 

We wtorek organizatorzy Tour de Pologne poinformowali, że na polskich szosach będzie rywalizował mistrz świata ze startu wspólnego z 2014 roku.

"Nazwisko mistrza świata z 2014 roku i tegorocznego zwycięzcy Amstel Gold Race pojawiło się na liście startowej wyścigu! Już nie możemy się doczekać!" - napisano w mediach społecznościowych. 

Michał Kwiatkowski ze względu na kontuzję wycofał się z udziału w tegorocznej edycji Tour de France. "Kwiato" zwykle pełnił rolę nieocenionego pomocnika liderów ekipy Ineos Grenadiers. 

Michał Kwiatkowski znowu wygra?

W Polsce prawdopodobnie będzie natomiast liderem brytyjskiego zespołu, co oznacza, że 32-latek będzie walczył o drugie w karierze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. Poprzednio Michał Kwiatkowski dokonał tego w 2018 roku. 

Dla kolarza pochodzącego z Chełmży będzie to piąty start w Tour de Pologne. Oprócz wygranej przed czterema laty, na podium kończył też dwie inne edycje - w 2012 roku był drugi, a przed rokiem zajął trzecią pozycję. 

Pierwszy etap tegorocznej edycji będzie prowadził z Kielc do Lublina. Metę całego wyścigu zaplanowano w Krakowie. 

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także