WTA Hamburg: Barbora Krejcikova za mocna. Magdalena Fręch poza turniejem

2022-07-19, 21:16

Magdalena Fręch pożegnała się z turniejem . Foto: Forum/imago sport/Mathias Schulz

Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Hamburgu (pula 252 tys. dolarów). Polska tenisistka przegrała z rozstawioną z "trójką" Czeszką Barborą Krejcikovą 3:6, 0:6.

• Magdalena Fręch wygrała trzy pierwsze gemy w meczu, ale później na korcie dzieliła i rządziła Barbora Krejcikova
  • Czeszka w ubiegłym roku triumfowała w wielkoszlemowym turnieju French Open

Miłe złego początki. Fręch bezradna w meczu z Krejcikovą

Magdalena Fręch prowadziła w pierwszym secie 3:0, ale do końca meczu nie wygrała już żadnego gema - w dwunastu z rzędu lepsza okazała się utytułowana rywalka.

To była pierwsza konfrontacja 84. na światowej liście Fręch z Krejcikovą, triumfatorką wielkoszlemowego French Open w 2021 roku. Obecnie w rankingu WTA Czeszka zajmuje 19. miejsce.

Krótki mecz drugiej rundy

Pojedynek 2. rundy (1/8 finału) trwał tylko godzinę i 19 minut. Barbora Krejcikova popisała się dwoma asami, Polka nie miała żadnego takiego zagrania.

Fręch była jedyną polską tenisistką w Hamburgu w singlu. W deblu miała wystąpić Katarzyna Piter, razem z Serbką Aleksandrą Krunić, ale z powodu kontuzji Polki para musiała się wycofać.