more_horiz
Wiadomości

MŚ siatkarzy: Biało-Czerwoni rozpoczęli przygotowania do turnieju. 17 zawodników na zgrupowaniu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2022 12:54
Reprezentacja Polski siatkarzy we wtorek rozpoczęła ostatni etap przygotowań do mistrzostw świata, które rozpoczną się 26 sierpnia. "Na zgrupowaniu zjawiło się siedemnastu zawodników" - powiedział PAP kierownik kadry Andrzej Wołkowycki.
Reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do mistrzostw świata
Reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do mistrzostw świataFoto: PAP/Adam Warżawa

Spośród 22 zawodników, którzy zgodnie z wymogiem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej zostali zgłoszeni na mundial, w Spale nie ma Bartłomieja Lipińskiego, Macieja Muzaja, Kamila Szymury, Karola Urbanowicza oraz Wilfredo Leona.

"Wszyscy są zdrowi i we wtorek zaczęli zgrupowanie od porannej siłowni" - zaznaczył Wołkowycki.

Z ekipy siedemnastu siatkarzy, którzy trenują w Spale, przed polsko-słoweńskim turniejem wypadnie jeszcze trzech zawodników.

"Czternastoosobowy skład trener poda w ostatniej chwili, tuż przed mistrzostwami, bo różne rzeczy mogą się jeszcze wydarzyć" - dodał.

Biało-Czerwoni przed rozpoczęciem zmagań w mistrzostwach świata rozegrają w sumie pięć spotkań kontrolnych.

"12 sierpnia przenosimy się do Radomia, gdzie dzień później rozegramy sparing z Ukrainą. Po meczu siatkarze dostaną dzień wolnego" - przyznał kierownik.

Już 14 sierpnia podopieczni trenera Nikoli Grbica pojadą do Krakowa, gdzie w dniach 18-20 sierpnia rozegrany zostanie Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, ostatni poważny sprawdzian przed mundialem. Rywalami Polaków w turnieju będą reprezentacje Argentyny, Serbii oraz Iranu.

Od razu po memoriale Polacy przeniosą się do Katowic, gdzie będą trenować już do rozpoczęcia mistrzostw świata. Ostatnie spotkanie kontrolne odbędzie się 23 sierpnia - wtedy polska kadra ponownie zmierzy się z Argentyną w katowickim Spodku.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 26 sierpnia - 11 września. Pierwotnie gospodarzem miała być Rosja, ale po agresji zbrojnej na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawo do organizacji imprezy i przyznała je Polsce i Słowenii. W fazie grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się z Bułgarią (26 sierpnia), Meksykiem (28 sierpnia) i Stanami Zjednoczonymi (30 sierpnia).

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także