more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne ME Monachium 2022: PZLA przedstawił 81-osobową reprezentację Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2022 16:41
Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił 81-osobową reprezentację na lekkoatletyczne ME Monachium 2022, które odbędą się w połowie sierpnia. W kadrze Biało-Czerwonych znaleźli się m.in. najlepsi młociarze świata Pawła Fajdek i obrońca tytułu Wojciech Nowicki. 
Natalia Kaczmarek podczas rywalizacji
Natalia Kaczmarek podczas rywalizacjiFoto: Paweł Skraba

Lekkoatletyczne ME Monachium 2022. PZLA ogłosił 81-osobową reprezentację Polski

Prócz mistrza świata i najlepszego młociarza Starego Kontynentu, na trasie chodu zobaczymy Katarzynę Zdziebło - tym razem zawodniczka mieleckiej Stali wystartuje tylko na krótszym dystansie lekkoatletycznych ME Monachium 2022.

Po znakomitym występie na 400 metrów i uzyskaniu – jako druga Polka w historii – czasu poniżej 50 sekund z apetytem na indywidualny sukces pojedzie do Monachium Natalia Kaczmarek.

W roli świeżo upieczonej rekordzistki Europy U23 w biegu na 100 metrów przez płotki (12.51 na Diamentowej Lidze na Stadionie Śląskim) na mistrzostwa kontynentu pojedzie natomiast Pia Skrzyszowska.

Biało-Czerwoni od początku ME

Polscy lekkoatleci uczestniczą w ME od pierwszej edycji w 1934 roku w Turynie. W sumie wywalczyli dotychczas 165 medali: 54 złote, 51 srebrnych i 60 brązowych.

Po 12 przywieźli z trzech ostatnich zawodów tej rangi w Zurychu (2014), Amsterdamie (2016) i Berlinie (2018).

25. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 15-21 sierpnia w Monachium. 

Skład reprezentacji Polski na lekkoatletyczne ME Monachium 2022

KOBIETY
100 m i sztafeta 4x100 m
Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice)
Magdalena Stefanowicz (AZS AWF Katowice)
200 m i sztafeta 4x100 m
Nikola Horowska (ALK AJP Gorzów Wielkopolski)
Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
400 m i sztafeta 4x400 m
Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz)
Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław)
Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot)
Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice)
800 m
Adrianna Czapla (AZS UMCS Lublin)
Angelika Sarna (AZS AWF Warszawa)
Anna Wielgosz (CWKS Resovia Rzeszów)
1500 m
Eliza Megger (LKS Pszczyna)
Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin)
maraton
Katarzyna Jankowska (Podlasie Białystok)
Monika Jackiewicz (MKL Szczecin)
Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn)
Angelika Mach (AZS UMCS Lublin)
Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin)
100 m ppł
Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków)
Pia Skrzyszowska (AZS AWF Warszawa)
Klaudia Wojtunik (AZS Łódź)
3000 m z przeszkodami
Patrycja Kapała (AZS AWF Katowice)
Alicja Konieczek (OŚ AZS Poznań)
Kinga Królik (UKS Azymut Pabianice)
w dal
Anna Matuszewicz (MKL Toruń)
trójskok
Karolina Młodawska (KKL Kielce)
Adrianna Szóstak (OŚ AZS Poznań)
kula
Paulina Guba (AZS UMCS Lublin)
Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok)
dysk
Karolina Urban (AZS AWFiS Gdańsk)
Daria Zabawska (AZS UMCS Lublin)
młot
Katarzyna Furmanek (KKL Kielce)
Malwina Kopron (Wisła Puławy)
Ewa Różańska (AZS AWF Warszawa)
siedmiobój
Paulina Ligarska (SKLA Sopot)
Adrianna Sułek (Brda Bydgoszcz)
chód 20 km
Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec)
chód 35 km
Olga Niedziałek (WLKS Nowe Iganie)
sztafeta 4x100 m
Klaudia Adamek (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
Martyna Kotwiła (RLTL Opitmia Radom)
sztafeta 4x400 m
Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz)
Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin)
MĘŻCZYŹNI
100 m i sztafeta 4x100 m
Adrian Brzeziński (MKL Toruń)
Dominik Kopeć (Agros Zamość)
Przemysław Słowikowski (MKL Szczecin)
200 m i szfafeta 4x100 m
Patryk Wykrota (Stal LA Ostrów Wielkopolski)
Łukasz Żok (ALKS AJP Gorzów Wielkopolski)
400 m i sztafeta 4x400 m
Kajetan Duszyński (AZS Łódź)
Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)
800 m
Mateusz Borkowski (RKS Łódź)
Patryk Dobek (MKL Szczecin)
Kacper Lewalski (AZS UWM Olsztyn)
1500 m
Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów)
maraton
Arkadiusz Gardzielewski (Śląsk Wrocław)
Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik)
Kamil Karbowiak (Air Zone Warszawa)
Adam Nowicki (MKL Szczecin)
110 m ppł
Damian Czykier (Podlasie Białystok)
Jakub Szymański (SKLA Sopot)
400 m ppł
Krzysztof Hołub (AZS UMCS Lublin)
Jakub Olejniczak (Wieliczanka Wieliczka)
Sebastian Urbaniak (Vectra Włocławek)
tyczka
Piotr Lisek (OSOT Szczecin)
Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)
w dal
Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podlaska)
trójskok
Adrian Świderski (Śląsk Wrocław)
kula
Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn)
Michał Haratyk (Sprint Bielsko-Biała)
Jakub Szyszkowski (AZS AWF Katowice)
dysk
Oskar Stachnik (AZS UMCS Lublin)
Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki)
młot
Paweł Fajdek (AZS AWF Katowice)
Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok)
Marcin Wrotyński (OŚ AZS Poznań)
dziesięciobój
Paweł Wiesiołek (SKLA Sopot)
chód 35 km
Artur Brzozowski (KKL Stal Stalowa Wola)
sztafeta 4x100 m
Mateusz Siuda (OŚ AZS Poznań)
sztafeta 4x400 m
Szymon Dziuba (AZS AWF Warszawa)
Maksymilian Klepacki (Podlasie Białystok)
Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź)
Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań)

>>> Reprezentacja Polski na lekkoatletyczne ME Monachium 2022.pdf


Czytaj także
:

red/PZLA/PAP

Zobacz także

Zobacz także