more_horiz
Wiadomości

Zwycięzca 79. Tour de Pologne Ethan Hayter przedłużył kontrakt z Ineos Grenadiers

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2022 19:35
Trzy dni po zwycięstwie w wyścigu Tour de Pologne w Krakowie brytyjski kolarz Ethan Hayter przedłużył do 2024 roku kontrakt z ekipą Ineos Grenadiers. Do drużyny dołączy także jego młodszy brat Leo.
Zwycięzca 79. edycji Tour de Pologne Ethan Hayter przedłużył do 2024 roku kontrakt z ekipą Ineos Grenadiers
Zwycięzca 79. edycji Tour de Pologne Ethan Hayter przedłużył do 2024 roku kontrakt z ekipą Ineos GrenadiersFoto: FORUM/Fotoreporter Sirotti Stefano/imago sport

- Jestem dumny z przedłużenia kontraktu z zespołem i że będę dalej się ścigał jako "Grenadier". Cel jest jasny - wygrać więcej wyścigów World Tour, spróbować swoich sił w mistrzostwach świata i w wielkich tourach - oświadczył 23-latek z Londynu, cytowany w komunikacie brytyjskiej ekipy.

Zwycięzca 79. Tour de Pologne Ethan Hayter przedłużył umowę z Ineos Grenadiers

Hayter ma w dorobku 16 zwycięstw, a Tour de Pologne nie jest pierwszym jego sukcesem w wyścigu rangi World Tour. Pod koniec kwietnia wygrał prolog i jeden z etapów Tour de Romandie. Jest dwukrotnym mistrzem Wielkiej Brytanii w jeździe indywidualnej na czas. Ściga się także na torze. W ubiegłym roku na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobył srebrny medal w wyścigu madison, w którym startował razem z Matthew Wallsem.

Posłuchaj
03:38 Lang TdP.mp3 79. Tour de Pologne. To największe w naszym kraju wydarzenie kolarskie w rozmowie z Włodzimierzem Reznerem podsumowuje dyrektor wyścigu - wicemistrz olimpijski z Moskwy, Czesław Lang (IAR)

Od 2016 roku kolarzem ekipy Ineos Grenadiers (wcześniej pod nazwą Sky) jest Michał Kwiatkowski. Mistrz świata z Ponferrady (2014) ma kontrakt ważny do końca sezonu 2023.

Tour de Pologne

Zobacz także

Zobacz także