more_horiz
Wiadomości

ME Monachium 2022: Dawid Tomala rezygnuje ze startu. Mistrz olimpijski przegrał z kontuzją

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2022 16:00
Mistrz olimpijski w chodzie sportowym na 50 km Dawid Tomala wycofał się ze startu w nadchodzących mistrzostwach Europy, które odbędą się w Berlinie. Polski chodziarz zrezygnował z udziału w imprezie z powodu kontuzji kolana.
Dawid Tomala nie wystąpi na mistrzostwach Europy
Dawid Tomala nie wystąpi na mistrzostwach EuropyFoto: PAP/Piotr Nowak

W lipcu Tomala wziął udział w mistrzostwach świata, gdzie wystartował na dystansie 35 km. W Eugene zajął 19. miejsce. Jak poinformował polski zawodnik, kibice nie zobaczą go na mistrzostwach Europy w Monachium.

Nie jadę na mistrzostwa Europy ze względu na to, że chciałbym zadbać o swoje zdrowie. Ból kolana, który ciągnie się za mną przez cały sezon, był jednym z czynników, które o tym zadecydowały. Problemem jest na pewno też to, że ten sezon jest dla nas bardzo długi, a ja późno w niego wszedłem, więc nie uzyskałem takiej formy na mistrzostwa, jakiej bym chciał. Moje przygotowania były przesunięte o jakieś cztery-pięć miesięcy, a to jest przepaść, jeśli chodzi o zawodowy sport - powiedział Tomala na antenie kanału Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Mistrz z Tokio podkreśla jednak, że nie może już doczekać się kolejnego sezonu. Jego głównym celem w 2023 roku będą mistrzostwa świata w Budapeszcie, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia.

ME Monachium 2022: 81 Polaków powalczy o medale

W poniedziałek Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił 81-osobową kadrę na ME w Monachium. Polscy lekkoatleci uczestniczą w ME od pierwszej edycji w 1934 roku w Turynie. W sumie wywalczyli dotychczas 165 medali: 54 złote, 51 srebrnych i 60 brązowych.

Po 12 przywieźli z trzech ostatnich zawodów tej rangi w Zurychu (2014), Amsterdamie (2016) i Berlinie (2018).

25. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 15-21 sierpnia w Monachium. 

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także