more_horiz
Wiadomości

Iga Świątek wskazuje przyczynę hejtu w sporcie. "Tenis wiąże się z dużymi pieniędzmi"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 11:39
Iga Świątek poruszyła temat hejtu w sporcie. Pierwsza rakieta wskazała przyczynę. - Na tym opiera się, tak myślę, 80 procent hejtu, jaki dostajemy - powiedziała w wywiadzie dla TVN 24.
Iga Świątek wskazała główną przyczynę hejtu w sporcie
Iga Świątek wskazała główną przyczynę hejtu w sporcieFoto: LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Iga Świątek od 4 kwietnia nieprzerwanie prowadzi w światowym rankingu tenisistek WTA. Pierwsza rakieta świata poruszyła temat hejtu w sporcie. Wskazała, że powodem jego powstawania są pieniądze.

- Wiem, że hejt niestety będzie obecny, chociażby dlatego, że tenis wiąże się z dużymi pieniędzmi. A zakłady bukmacherskie nie pomagają w tym wszystkim - przyznała w wywiadzie dla TVN 24.

- Na tym opiera się, tak myślę, 80 procent hejtu, jaki dostajemy - dodała.

Kilka lat temu temat hejtu poruszyła Urszula Radwańska, która po jednym została nazwana s*** oraz życzono jej połamania nóg. "My sportowcy dostajemy takich wiadomości mnóstwo" - napisała w komentarzu do wulgarnej wiadomości, którą otrzymała. "Nie rozumiem, jak człowiek może napisać takie rzeczy do drugiego człowieka?".

Iga Świątek po rywalizacji w turnieju w Warszawie wystąpi na kortach twardych w zawodach WTA Toronto. Będzie to kolejny etap przygotowań do zbliżającego się wielkoszlemowego US Open. Liderka światowego rankingu poznała już rywalkę w drugiej rundzie - będzie nią Australijka Ajla Tomljanović. Mecz rozpocznie się 10 sierpnia (środa).

Czytaj także:

red/TVN 24

Zobacz także

Zobacz także