more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne ME: Damian Czykier mógł wystąpić w finale. "Nasz szef szkolenia zbyt późno złożył protest"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 10:56
Damian Czykier nie awansował do finału biegu na 110 m ppł podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Polak źle rozpoczął, a po chwili został wytrącony z równowagi przez jednego z rywali. W mediach społecznościowych wspomniał o błędzie sztabu, który nie zgłosił protestu na czas.
Damian Czykier nie awansował do finału biegu na 110 m ppł podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy
Damian Czykier nie awansował do finału biegu na 110 m ppł podczas lekkoatletycznych mistrzostw EuropyFoto: PAP/Adam Warżawa

Czykier rozczarował w półfinale. "Pomógł" Francuz

Damian Czykier popełnił wiele błędów technicznych, uderzył w płotek i wynikiem 13,99 był ósmy w trzeciej serii. Polak pobił w tym roku rekord kraju - 13,25, zajął czwarte miejsce w mistrzostwach świata w Eugene. Jego nieobecność w finale jest więc dużym rozczarowaniem.

Polak źle rozpoczął, jednak po chwili został wytrącony przez Francuza Aurela Mangę. 30-latek musiał ratować się przed upadkiem, przez co stracił cenny czas.

Do finału awansowało ośmiu zawodników: po dwóch najszybszych z trzech biegów półfinałowych oraz dwóch z najlepszymi czasami. 

Błąd sztabu pozbawił Polaka szansy na medal

- Trener po biegu powiedział, żebyśmy złożyli protest, bo te moje błędy na płotkach wynikły ze zderzenia z Francuzem. Byliśmy w komisji sędziowskiej, tam nam pokazywali nagranie - powiedział Czykier w swojej relacji na Instagramie.

Polak miał szansę na udział w finale, jednak okazało się, że szef szkolenia Polaków zbyt późno złożył protest.

- Powiedzieli, że sytuacja jest sporna, że faktycznie Francuz jest na moim torze ręką w momencie uderzenia. No ciężka sytuacja, nie wiadomo, jaki byłby werdykt, ale powiedzieli, że to i tak ich nie interesuje, bo nasz szef szkolenia zbyt późno złożył protest - zaznaczył.

W finale zwyciężył Hiszpan Asier Martinez. Na podium stanęli także Francuzi - Pascal Martinot-Lagarde i Just Kwaou-Mathey.

Martinez osiągnął czas 13,14. To najlepszy rezultat uzyskany przez Europejczyka w tym sezonie. Martinot-Lagarde był wolniejszy od Hiszpana jedynie o tysięczne sekundy. Trzeci Kwaou-Mathey przebiegł 110 m ppł w czasie 13,33.

25. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce potrwają w Monachium do 21 sierpnia. 


>>> Tabela medalowa 

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022 

Posłuchaj
00:20 Czykier.mp3 Polak zahaczył o kilka płotków i z trudem ukończył bieg (IAR)

Czytaj także:

ME Monachium 2022

Zobacz także

Zobacz także