Serie A: Skorupski nie zatrzymał Milanu. Pewna wygrana mistrza Włoch

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2022 07:25
Bologna, w której występuje Łukasz Skorupski, przegrała na San Siro z broniącym tytułu Milanem 0:2 w trzeciej kolejce włoskiej Serie A Bramki dla "Rossonerich" zdobyli Rafael Leao i Olivier Giroud. Pomocnik Kacper Urbański cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych gości.
Bramkarz Łukasz Skorupski nie zatrzymał Milanu na San Siro.
Bramkarz Łukasz Skorupski nie zatrzymał Milanu na San Siro. Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

W 21. minucie spotkania Charles De Ketelaere podał do wbiegającego w pole karne Leao, który płaskim strzałem pokonał Skorupskiego. W drugiej połowie Leao zaliczył asystę przy golu Oliviera Giroud. Francuski napastnik oddał strzał z woleja. Milan w trzech meczach zdobył siedem punktów i jest liderem Serie A.

Spezia zremisowała u siebie 2:2 z Sassuolo. W składzie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpili Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca. Bramki dla Spezii zdobyli Simone Bastoni i M'Bala Nzola, natomiast dla Sassuolo trafili Davide Frattesi i Andrea Pinamonti. Spezia kończyła mecz w osłabieniu, bo w 81. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Albin Ekdal. Sassuolo dominowało w posiadaniu piłki i stworzyło więcej sytuacji bramkowych, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu Juventus Turyn zremisował u siebie z Romą 1:1. W bramce gospodarzy wystąpił powracający po kontuzji Wojciech Szczęsny, a w drugiej połowie na boisko wszedł wypożyczony z Olympique Marsylia Arkadiusz Milik.

W rozegranym jednocześnie spotkaniu Cremonese przegrało przed własną publicznością z Torino 1:2, a w barwach gości od pierwszej do ostatniej minuty wystąpił Karol Linetty.

W piątek wicemistrz Inter przegrał w Rzymie z Lazio 1:3. Stołeczny klub jest wiceliderem tabeli z dorobkiem siedmiu punktów.