Ekstraklasa: Cracovia nadal bez zwycięstwa. Szczęśliwe zakończenie Warty Poznań

2022-08-28, 14:32

Zdjęcie z meczu Cracovia - Warta . Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Cracovia Kraków przedłużyła do czterech serię ligowych meczów bez zwycięstwa. W pierwszym niedzielnym meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy, "Pasy" przegrały 0:2 z Wartą Poznań, dla której to trzecie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu.

Pierwszą stuprocentową szansę na gola miał Patryk Makuch. Napastnik Cracovii wybiegł w odpowiednim tempie do podania za linię obrony Warty, lecz przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem gości, Adrianem Lisem. Gospodarze mieli w meczu przewagę optyczną, ale to goście stworzyli sobie kolejne okazje.

W 34. minucie zza pola karnego uderzył Robert Ivanov - piłka po strzale Fina odbiła się od jednego z obrońców, a następnie od poprzeczki. Do futbolówki dopadł Adam Zrelak i z kilku metrów uderzył niecelnie głową. Chwilę później wykazał się bramkarz "Pasów" Karol Niemczycki, broniąc uderzenie Jana Grzesika.

Po przerwie oba zespoły zaatakowały nieco odważniej - swoje szanse mieli Makuch i Rakoczy (Cracovia) oraz Szczepański (Warta). Po początkowy wzmożeniu, gra przeniosła się do środkowej strefy boiska, a kibice oglądający pierwszy niedzielny mecz 7. kolejki nie oglądali dogodnych sytuacji bramkowych.

Bliski zadania decydującego ciosu był Zrelak, który w 86. minucie wybiegł do zagrania Ivanowa, lecz nie sięgnął piłki głową. Słowacki napastnik nie zraził się niepowodzeniem i już chwilę później pokonał Niemczyckiego. Po dośrodkowaniu Kupczaka, Zrelak celnie uderzył głową i otworzył wynik meczu.

Cracovia postawiła wszystko na jedną kartę - w ostatniej akcji meczu przed wykonaniem przez "Pasy" rzutu rożnego, pod bramkę rywali pobiegł bramkarz Karol Niemczycki i po chwili srogo tego żałował. Warta wybiła piłkę, w środkowej strefie boiska piłkę stracił Loszaj, a skutecznie atakujący go Dawid Szymonowicz skierował piłkę do pustej bramki.

Cracovia Kraków - Warta Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Adam Zrelak (87-głową), 0:2 Dawid Szymonowicz (90+5).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Michal Siplak, Jakub Jugas. Warta Poznań: Miłosz Szczepański, Mateusz Kupczak.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów 6 548.

Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Virgil Ghita, Matej Rodin, Jakub Jugas - Cornel Rapa (64. Otar Kakabadze), Takuto Oshima (69. Florian Loshaj), Mathias Hebo Rasmussen, Michał Siplak – Benjamin Kallman, Patryk Makuch (84. Karol Knap), Michał Rakoczy (69. Jakub Myszor).

Warta Poznań: Adrian Lis – Dimitris Stavropoulos (90+1 Wiktor Pleśnierowicz), Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov - Jan Grzesik, Maciej Żurawski (61. Mateusz Kupczak), Michał Kopczyński, Miłosz Szczepański (61. Niilo Maenpaa), Luis Miguel (61. Jakub Kiełb), Konrad Matuszewski (80. Kajetan Szmyt) - Adam Zrelak.