Liga Konferencji: Villarreal - Lech Poznań. Mistrzowie Polski wypuścili remis z rąk

2022-09-08, 20:38

Samuel Chukwueze wiele razy dał się we znaki obrońcom Lecha. Foto: PAP/EPA/Angel Sanchez

Lech Poznań przegrał z Villarrealem 3:4 w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Konferencji. Mistrzowie Polski stracili decydującego gola w jednej z ostatnich akcji meczu.

Lech Poznań zaczął od bardzo mocnego uderzenia. Już w 2. minucie Mikael Ishak odzyskał piłkę przed bramką rywali, a po jego podaniu Michał Skóraś pewnie skierował piłkę do pustej bramki. Pierwsze dwa kwadranse, mogły sprawić fanom poznańskiego klubu wiele radości - mistrzowie Polski nie dopuszczali rywali do sytuacji podbramkowych i potrafili dobrze operować krótkimi podaniami.

Sytuacja zmieniła się w ostatnich fragmentach pierwszej połowy. W 32. minucie precyzyjnie dośrodkował Mojica, a Samuel Chukwueze fantastycznie uderzył z powietrza lewą nogą, doprowadzając do remisu. Po chwili Filip Bednarek kolejny raz skapitulował - Alex Baena uderzył ze skraju pola karnego, po jego uderzeniu piłka odbiła się rykoszetem, czym zaskoczyła bezradnego bramkarza.

Znakomitą szansę na szybkie wyrównanie miał Filip Dagerstal - po jego strzale głową piłka odbiła się od poprzeczki, na co natychmiast odpowiedzieli gospodarze. Kolejny raz świetnie zaprezentował się Chukwueze, który ściągnął na siebie uwagę obrońców, podał w pole karne, a tam znakomicie wybiegł do zagrania Baena, podwajając swój dorobek strzelecki.

Mistrzowie Polski mogli jeszcze przed przerwą odpowiedzieć gospodarzom, lecz strzał Murawskiego z sytuacyjnej piłki został zablokowany. Fani z Poznania mieli jednak powody do radości już chwilę po wznowieniu gry - Mandi zagrał ręką po strzale Amarala, a sędzia podyktował rzut karny. Strzał z jedenastu metrów na bramkę zamienił Mikael Ishak.
"Kolejorz" nabrał wiary w siebie i stwarzał kolejne okazje podbramkowe. Kluczowa była ta w 61. minucie - Michał Skóraś zagrał ze skraju pola karnego świetne prostopadłe podanie do Ishaka, a ten precyzyjnym strzałem doprowadził do remisu.

Unai Emery zareagował na boiskowe wydarzenia, wprowadzając do gry m.in. Gerarda Moreno i Daniego Parejo, lecz to nie oni przesądzili o losach spotkania. W 89. minucie Francis Coquelin wyprzedził Citaiszwiliego w walce o piłkę na skraju pola karnego, a następnie oddał doskonały strzał i piłka wylądowała w narożniku bramki Bednarka.
Mistrzowie Polski walczyli do końca, swoją szansę miał Antonio Milić, lecz uderzenie Coquelina było ostatnim golem w tym meczu. Mistrzowie Polski przegrali, ale wrócą z Hiszpanii z podniesionymi głowami.

VILLARREAL CF - LECH POZNAŃ 4:3 |

Gole: 0:1 - Michał Skóraś (2.minuta), 1:1 - Samuel Chukwueze (32.), 2:1 - Alex Baena (35.), 3:1 - Alex Baena (40.), 3:2 Mikael Ishak - (46.), 3:3 - Mikael Ishak (61.), 4:3 - Francis Coquelin (89.)

Składy:

Villarreal CF: Filip Jorgensen - Adrian De La Fuente (63. Kiko Femenia), Aissa Mandi, Jorge Cuenca, Johan Mojica - Samuel Chukwueze (80. Yeremy Pino), Francis Coquelin, Manu Morlanes (63. Dani Parejo), Manuel Trigueros (46. Nicolas Jackson) - Alex Baena, Jose Luis Morales (63. Gerard Moreno).

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira, Filip Dagerstal, Antonio Milić, Pedro Rebocho - Jesper Karlstroem, Radosław Murawski, Nika Kvekveskiri (90. Afonso Sousa) - Michał Skóraś (78. Kristoffer Velde), Joao Amaral (71. Filip Szymczak) - Mikael Ishak (78. Gio Citaiszwili).