more_horiz
Wiadomości

Rosyjska biathlonistka została Finką. "Może kontynuować karierę"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 13:47
Rosyjska biathlonistka Daria Virolainen otrzymała obywatelstwo Finlandii i będzie od nadchodzącego sezonu reprezentować ten kraj.
Daria Virolainen zmieni barwy narodowe. Rosjanka będzie reprezentować Finlandię
Daria Virolainen zmieni barwy narodowe. Rosjanka będzie reprezentować Finlandię Foto: Forum/TASS/Stanislav Krasilnikov
  • Daria Virolainen od lat mieszka w Finlandii wraz z mężem. Według szwedzkich mediów, biathlonistka spełnia wszelkie wymagania, by starać się o fiński paszport 
  • Choć Virolainen niedawno urodziła dziecko, osiągnęła dobre rezultaty podczas mistrzostw Finlandii w rywalizacji na nartorolkach 

Daria Virolainen zmienia kadrę. Teraz będzie Finką 

Według informacji szwedzkiego dziennika „Aftonbladet” Virolainen mieszka w Finlandii tak długo, że wypełniła wszelkie wymagania dotyczące fińskiego paszportu.

„Nie jest jeszcze w najlepszej formie, ponieważ nie trenowała w pełni po urodzeniu wiosną dziecka, ale w letnich mistrzostwach Finlandii na nartorolkach zajęła drugie miejsce w biegu na 15 kilometrów, więc może być silnym wzmocnieniem reprezentacji swojego nowego kraju. Rosyjscy biathloniści są wykluczeniu z międzynarodowych zawodów, więc w ten sposób może kontynuować karierę” - napisała gazeta.

Mama i siostra miały większe sukcesy 

Rosjanka w 2014 roku zdobyła brązowy medal w biegu pościgowym mistrzostw Europy w Novym Meste oraz złoty w sztafecie mieszanej w ME w Dusznikach. Jest siostrą Kristiny Riezcowej, dwukrotnej medalistki olimpijskiej z Pekinu, srebrnej w sztafecie i brązowej w sztafecie mieszanej.

Ich matką jest Anfisa Riezcowa, trzykrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich w sztafecie w Calgary (1988) oraz w biathlonie w biegu na 7,5 kilometra w Albertville (1992) i sztafecie w Lillehammer (1994).

Mężem 33-letniej Darii jest od 2007 roku były białoruski biegacz narciarski Roman Erikowicz Virolainen, z którym biathlonistka od wielu lat mieszka w Finlandii. 

Czytaj także:

/empe 

Zobacz więcej na temat: SPORT sporty zimowe biathlon

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także