more_horiz
Wiadomości

Eurobasket 2022: Polska czwartą drużyną Europy. Mateusz Ponitka: drużyna rosła z dnia na dzień

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2022 20:27
Polacy po emocjonującym meczu przegrali z Niemcami 69:82 i z Eurobasketu wracają bez medali. To był jednak bardzo udany turniej w wykonaniu Biało-Czerwonych, a zadowolenia mimo niedosytu nie krył także kapitan reprezentacji Polski - Mateusz Ponitka.
Mateusz Ponitka przez cały turniej grał wspaniale.
Mateusz Ponitka przez cały turniej grał wspaniale.Foto: Reuters / Forum

Zmagania Biało-Czerwonych na antenie Polskiego radia relacjonował nasz wysłannik na mistrzostwa Mateusz Ligęza.

>>> EuroBasket 2022 SŁUCHAJ RELACJI

"Mecz był do wzięcia"

Polska przegrała z Niemcami 69:82 w meczu o trzecie miejsce Eurobasketu 2022. Mimo 13 pkt różnicy losy brązowego medalu ważyły się niemal do samego końca, a w połowie ostatniej kwarty był jeszcze remis. Niedosyt odczuwa także Mateusz Ponitka:

- Wszyscy jesteśmy na dzień dzisiejszy trochę smutni. Mecz był do wzięcia, była szansa zdobyć ten medal. Zabrakło małych rzeczy. Goniliśmy wynik przez ponad pół meczu, doszliśmy Niemców, ale zabrakło przełamania - komentował tuż po spotkaniu kapitan reprezentacji Polski.

Cały turniej w wykonaniu naszej kadry był jednak bardzo udany:

- Przed turniejem nikt się nie spodziewał czwartego miejsca, bralibyśmy je w ciemno. Ta drużyna budowała się z dnia na dzień, rosła i zostaliśmy aż do ostatniego dnia. Szkoda, że nie udało się wszystkiego zwieńczyć medalem, ale to była dobra lekcja i na niej będziemy budować. Możemy być z siebie zadowoleni i naród z nas też - podsumował Ponitka.

MVP

W spotkaniu o brąz kapitan Biało-Czerwonych był drobiazgowo kryty i zdobył tylko 9 punktów. W końcówce musiał opuścić parkiet po piątym przewinieniu. W całym turnieju Ponitka był jednak zdecydowanym liderem drużyny, której przewodził w każdej z trzech najważniejszych statystyk - punktów, asyst i zbiórek.

Popisowym w jego wykonaniu był zwłaszcza zwieńczony zdobyciem triple-double mecz ze Słowenią. Pochwał pod adresem Polaka nie szczędził nawet słynny Luka Doncić, który stwierdził, że Ponitka dałby sobie radę w NBA.

Posłuchaj
02:10 Z trenerem Biało-Czerwonych Igorem Miličiciem po meczu z Niemcami rozmawiał Mateusz Ligęza.mp3 Z trenerem Biało-Czerwonych Igorem Miličiciem po meczu z Niemcami rozmawiał Mateusz Ligęza (IAR)

Posłuchaj
03:31 Aaron Cel po meczu Polska Niemcy Zostawiliśmy serce na boisku.mp3 Z reprezentantem Polski Aaronem Celem rozmawiał Mateusz Ligęza. "Zostawiliśmy serce na boisku" (IAR)

Posłuchaj
02:12 Michalak po meczu Polska Niemcy.mp3 Po meczu z Niemcami z reprezentantem Polski Michałem Michalakiem rozmawiał Mateusz Ligęza (IAR)

   

Czytaj także:


MK


Zobacz także

Zobacz także