more_horiz
Wiadomości

MŚ siatkarek 2022: Polska - Chorwacja. Biało-Czerwone zaczynają turniej!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 07:22
Reprezentacja Polski meczem z Chorwacją rozpocznie MŚ siatkarek 2022, które w dniach 23 września - 15 października odbędą się w Holandii i w Polsce. Podopieczne Stefano Lavariniego są już po pierwszych treningach w Arnhem. Spotkanie Biało-Czerwonych w piątek o godz. 18.00. 
Polskie siatkarki podczas meczu
Polskie siatkarki podczas meczuFoto: print screen/en.volleyballworld.com

Jeszcze nie opadły emocje po siatkarskim mundialu, gdzie zespół Nikoli Grbicia zdobył wicemistrzostwo świata, a już do gry wchodzą polskie siatkarki i turniej o najlepszą drużynę globu kobiet. 

Polska - Chorwacja. Biało-Czerwone zaczynają MŚ siatkarek 2022 w holenderskim Arnhem

Polki we wtorek 20 września dotarły do Holandii, gdzie trwają ostatnie przygotowania do MŚ siatkarek, które ruszają w piątek. Wcześniej Biało-Czerwone przebywały w Elblągu, trenując przed wylotem do Arnheim. Wcześniej z kolei kadra rywalizowała w towarzyskim turnieju w Neapolu. 

- Nasza ekipa zamieszkała w hotelu Van Der Valk Hotel Arnhem. Jego dużym atutem jest to, że hala treningowa oddalona jest o pięć minut spacerkiem. W środę polskie siatkarki miały dwa treningi - rano w hali, a po południu na siłowni. Wieczorem zawodniczki i sztab były na uroczystej kolacji z miejscową drużyną młodzieżową - czytamy na oficjalnej stronie PZPS

W składzie selekcjonera Stefano Lavariniego znalazło się 14 zawodniczek, które grały podczas zawodów we Włoszech. 

W czwartek Polki miały trening oraz wzięły udział w oficjalnej prezentacji drużyn przed MŚ. W dniu meczu z Chorwacją ma się odbyć krótki rozruch. Początek piątkowego spotkania o godz. 18.00. 

Posłuchaj
00:20 Polki Chorwacja 1.mp3 MŚ siatkarek 2022. Polki są zdecydowanymi faworytkami meczu z Chorwacją. Jednak przyjmująca Weronika Szlagowska ostrzega przed lekceważeniem rywalek (IAR)

Z Holandii do Trójmiasta. Polki przenoszą się na kolejne mecze fazy grupowej MŚ siatkarek 2022

Podopieczne Stefano Lavariniego w pierwszej fazie grupowej w holenderskim Arnhem zmierzą się w piątek 23 września z Chorwacją, a następnie udadzą się do Gdańska, gdzie zagrają z Tajlandią (27.09), Koreą Południową (28.09), Dominikaną (29.09) i Turcją (1.10). Do ćwierćfinału zakwalifikują się po cztery reprezentacje z obu grup.

Posłuchaj
00:15 Kadra MŚ.mp3 Reprezentacja Polski to mieszanka rutyny z młodością. Najbardziej doświadczona jest 32-letnia rozgrywająca Joanna Wołosz, najmłodsza 20-letnia Weronika Szlagowska. W kadrze występowała już atakująca Monika Gałkowska (pod panieńskim nazwiskiem Bociek), ale teraz wróciła do drużyny po trzech latach przerwy (IAR)

19. edycja MŚ siatkarek odbędzie się w dniach 23 września - 15 października. Podczas turnieju zostanie rozegranych 100 meczów. Polskimi miastami gospodarzami są: Gdańsk, Łódź i Gliwice. Tytułu bronią Serbki. 

Posłuchaj
00:28 Świderski MŚ.mp3 Polska - Chorwacja. O sytuacji w reprezentacji Polski mówi prezes zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski (IAR)

 

Posłuchaj
00:15 Świderski kadra.mp3 Na co liczy były znakomity przyjmujący reprezentacji Polski? (IAR)

 

Zdjęcie

Czytaj także:

Polskieradio24.pl

red/PZPS/IAR

Zobacz także

Zobacz także