more_horiz
Wiadomości

Aleksander Balcerowski błyszczy w meczu przeciwko Barcelonie! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 08:04
Reprezentant Polski Aleksander Balcerowski, zdobywając 17 punktów, był najlepszym strzelcem CB Gran Canaria w wygranym u siebie 88:85 meczu z Barceloną w 1. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy. Drugi z kadrowiczów A.J. Slaughter uzyskał 8 pkt dla zwycięzców.
Aleksander Balcerowski podczas meczu reprezentacji Polski
Aleksander Balcerowski podczas meczu reprezentacji PolskiFoto: Wojciech Figurski/400mm.pl

21-letni Aleksander Balcerowski rozegrał 55. mecz w lidze ACB i był rekordowy pod względem liczby zdobytych punktów w tych rozgrywkach. Poprzednie najwyższe osiągnięcie - 16 pkt - polski środkowy odnotował 20 marca, także w meczu z Barceloną.

Aleksander Balcerowski najlepszym strzelcem w meczu Gran Canaria - Barca

W piątek rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Na parkiecie przebywał 17 minut. Trafił w tym czasie wszystkie cztery rzuty za dwa punkty, jeden z trzech za trzy i wszystkie sześć wolnych. Miał także trzy zbiórki, asystę, przechwyt, blok i stratę. Był to również jego najlepszy mecz pod względem wskaźnika wartościowości - 17.

Drugi z kadrowiczów, 35-letni Slaughter, także poza pierwszą piątką w inauguracyjnym meczu, grał 27 minut. Trafił po jednym z pięciu rzutów za dwa i zza linii 6,75 m oraz trzy z czterech wolnych. Ponadto zanotował po jednej zbiórce, asyście, przechwycie i stracie.

Ekipa z Wysp Kanaryjskich zrewanżowała się słynnej drużynie z Katalonii za porażki 82:93 i 86:88 w ćwierćfinale play-off poprzedniego sezonu. Barcelona, najlepsza po fazie zasadniczej, wywalczyła wówczas ostatecznie wicemistrzostwo kraju, przegrywając w finale z Realem Madryt 1-3. Zespół z Gran Canarii został sklasyfikowany na ósmym miejscu.

Liga ACB. Aleksander Balcerowski błyszczy w meczu Gran Canaria - Barca:

Czytaj także:

red/PAP/YouTube/ACB


Zobacz także

Zobacz także