more_horiz
Wiadomości

ATP Astana: Hubert Hurkacz - Aleksander Bublik. Polak z awansem do ćwierćfinału

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 12:17
Hubert Hurkacz pokonał kazachskiego tenisistę Aleksandra Bublika 6:4, 6:4 w 1/8 finału turnieju ATP w Astanie. Rywalem Polaka w ćwierćfinale będzie Grek Stefanos Tsitsipas.
Hubert Hurkacz vs Aleksander Bublik w 2. rundzie turnieju w Astanie
Hubert Hurkacz vs Aleksander Bublik w 2. rundzie turnieju w AstanieFoto: Agencja Forum

Mocny początek i emocjonująca końcówka

Wrocławianin rozpoczął od mocnego uderzenia i już w trzecim gemie udało mu się przełamać reprezentanta gospodarzy. Po chwili Polak powtórzył tę sztukę jeszcze raz i prowadził już 4:1. Następnie do głosu doszedł jednak Bublik, który zdołał zmniejszyć stratę do jednego przełamania.

Kluczowy okazał się ósmy gem, w którym kazachski tenisista prowadził już 40:15, jednak Hurkacz zdołał odrobić stratę i obronić swój serwis. Ostatecznie Polak wygrał pierwszego seta 6:4.

Konsekwencja kluczem do sukcesu

Druga partia rozpoczęła się od dwóch wyrównanych gemów. W trzecim Bublik popełnił kilka błędów, które przełożyły się na przełamanie ze strony Polaka.

Blisko było jeszcze w piątym, najdłuższym w całym meczu gemie – wrocławianin miał aż pięć break pointów, jednak nie wykorzystał żadnego z nich.

To ostatecznie nie pomogło Kazachowi, który musiał uznać wyższość wrocławianina. Drugi set zakończył się rezultatem 6:4, a cały mecz - 2:0.

Rywalem Polaka w ćwierćfinale będzie Grek Stefanos Tsitsipas.

Wynik meczu 1/8 finału:

Hubert Hurkacz (Polska, 7) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:4, 6:4

Czytaj także:

red/

Zobacz także

Zobacz także