more_horiz
Wiadomości

MŚ siatkarek 2022. Polska - Serbia. Pierwszy ćwierćfinał od 60 lat! Lavarini: to będzie trudny mecz

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 12:02
Polskie siatkarki po 60 latach znów zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata. Biało-Czerwone po raz drugi w turnieju czeka rywalizacja z obrończyniami tytułu Serbkami. - Nie ma co rozmyślać nad tym, czy trafiliśmy lepiej, czy gorzej w ćwierćfinale - mówi selekcjoner kadry Stefano Lavarini. 
TRENER STEFANO LAVARINI ROZMAWIA Z POLSKIMI SIATKARKAMI PODCZAS MECZU POLSKA - NIEMCY NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA SIATKAREK
TRENER STEFANO LAVARINI ROZMAWIA Z POLSKIMI SIATKARKAMI PODCZAS MECZU POLSKA - NIEMCY NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA SIATKAREK Foto: Agencja Forum/ARTUR MARCINKOWSKI

Na relacje ze spotkań reprezentacji Polski w drugiej fazie mistrzostw świata zapraszamy do radiowej Jedynki.

<<< SŁUCHAJ RELACJI >>>

Biało-Czerwone mają za sobą drugą fazę turnieju MŚ siatkarek. Na koniec zmagań Polki pewnie pokonały w Łodzi Niemki 3:2 (26:24, 20:25, 25:18, 26:28, 15:10). Drużynę rywalek prowadzi były selekcjoner męskiej kadry Belg Vital Heynen.

Polska z Serbią po raz drugi. Stefano Lavarini: nie ma co rozmyślać

Trener kadry Stefano Lavarini przyznał, że mecz z Niemkami nie należał do najłatwiejszych, ale ostatecznie udało się zakończyć zmagania drugiej rundy MŚ z wygraną. W ćwierćfinale Polki ponownie zmierzą się z Serbkami, ale zdaniem włoskiego szkoleniowca nie ma już o czym dyskutować, tylko trzeba skupić się na meczu. 

- Długo nie mogliśmy znaleźć odpowiednich rozwiązań w ataku. Nie wykorzystywaliśmy naszego potencjału ofensywnego. Niemki bardzo dobrze broniły, podbijały wiele piłek. Ich serwis powodował to, że musieliśmy grać z dala od siatki. To była trudna walka, ale na końcu wyszliśmy z niej zwycięsko. Nie ma co rozmyślać nad tym, czy trafiliśmy lepiej, czy gorzej w ćwierćfinale. Musimy umieć się cieszyć z każdej wygranej - tłumaczy. 

Selekcjoner Biało-Czerwonych przyznał także, że w pierwszym meczu z aktualnymi mistrzyniami świata Polki nie pokazały wszystkiego. 

- Serbia to oczywiście świetny zespół, będący znacznie wyżej od nas w rankingu, dlatego będzie to niezwykle trudne spotkanie [...] W pierwszym meczu nie pokazaliśmy swojej siatkówki. To było spotkanie, które spośród naszych najmniej mi się podobało. Przytrafiło się ono też w specyficznym momencie, gdy przyjechaliśmy do Łodzi i mieliśmy parę swoich problemów - powiedział Lavarini. 

Posłuchaj
00:27 LAvarini przed meczem Polska Serbia.mp3 Stefano Lavarini przed meczem Polska - Serbia: nie ma co rozmyślać nad tym, czy trafiliśmy lepiej, czy gorzej w ćwierćfinale. Musimy umieć się cieszyć z każdej wygranej (IAR)

Serbia - Polska. Kiedy i o której ćwierćfinał MŚ siatkarek 2022?

W ćwierćfinale reprezentacja Polski zagra z obrończyniami tytułu Serbią. Biało-Czerwone już mierzyły się z rywalkami w drugiej fazie turnieju, przegrywając 0:3. 

Ćwierćfinałowy mecz MŚ siatkarek 2022 Serbia - Polska odbędzie się we wtorek 11 października w Gliwicach o godz. 20.30. 

W najlepszej ósemce znalazły się czołowe zespoły z grup E i F. W ćwierćfinale zagrają również Włochy, Brazylia, Japonia, Chiny, USA i Turcja. 

19. edycja MŚ siatkarek potrwa do 15 października. Podczas turnieju zostanie rozegranych 100 meczów. Polskimi miastami gospodarzami są: Gdańsk, Łódź i Gliwice. Czytaj także
:

Polskieradio24.pl

red/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także