Bundesliga: Union pokonał Borussię w hicie kolejki. Berlińczycy nadal na szczycie tabeli

2022-10-17, 07:25

Janik Haberer cieszy się z gola dla Unionu Berlin. Foto: PAP/EPA/FILIP SINGER

W niedzielę prowadzący w tabeli Union Berlin pokonał 2:0 Borussię Dortmund w 10. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Bayern Monachium wygrał 5:0 z SC Freiburg i awansował na drugie miejsce w Bundeslidze.

Bohaterem Unionu został Janik Haberer, który w pierwszej połowie starcia z BVB strzelił dwa gole.

Bramki dla "Bawarczyków" w meczu z Freiburgiem zdobyli Serge Gnabry, Eric Maxim Choupo-Moting, Leroy Sane, Sadio Mane i Marcel Sabitzer.

Klub z Berlina ma 23 punkty, czyli o cztery więcej od drugiego Bayernu. SC Freiburg spadł na trzecie miejsce (18 pkt). Union jest rewelacją sezonu. Drużna prowadzona przez trenera Ursa Fischera ma na koncie siedem zwycięstw, dwa remisy i tylko jedną porażkę. Jedynym zespołem, który zdołał ich pokonać jest Eintracht Frankfurt.

W innym niedzielnym meczu FC Koeln pokonał u siebie Augsburg 3:2. Cały mecz w drużynie gości rozegrał reprezentant Polski - Robert Gumny, tym razem nie wystąpił kontuzjowany bramkarz Rafał Gikiewicz. Nominalny prawy obrońca tym razem zagrał na środku defensywy. Augsburg po pierwszej połowie prowadził po golu Floriana Niederlechnera. Po przerwie bramki dla FC Koeln zdobyli Steffen Tigges i Denis Huseinbasic. Daniel Caligiuri doprowadził do wyrównania, a zwycięstwo "Kozłom" zapewniło drugie trafienie Tiggesa.

Coraz gorzej wygląda sytuacja FC Schalke 04, które przegrało czwarty mecz z rzędu. W sobotę klub z Gelsenkirchen został pokonany przez TSG Hoffenheim 0:3. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył duński napastnik Robert Skov. Na listę strzelców wpisał się też Munas Dabbur. Schalke ma tylko sześć punktów - o dwa więcej od ostatniego VfL Bochum. Obie drużyny odniosły w tym sezonie zaledwie jedno zwycięstwo. Bochum w 10. kolejce poniosło ósmą porażkę - 1:4 z VfL Stuttgart.

Liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi z dorobkiem dziewięciu goli jest Niclas Fullkrug z Werderu Brema. Jego zespół w 10. kolejce przegrał z FSV Mainz 0:2 po golach Duńczyka Marcusa Ingvartsena i Koreańczyka Jae-Sunga Lee.

Wiceliderem klasyfikacji strzelców jest Marcus Thuram z Borussii Moanchengladbach. Francuz ma na koncie siedem goli, a w sobotę dwukrotnie pokonał bramkarza z zremisowanym 2:2 meczu z VfL Wolfsburg. Bramki w tym spotkaniu zdobyli też Yannick Gerhardt i Omar Marmoush.