more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Grzegorz Mokry nowym trenerem Miedzi Legnica. Beniaminek odbije się od dna?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 13:25
Miedź Legnica poinformowała, że nowym trenerem piłkarzy beniaminka Ekstraklasy został Grzegorz Zimny, który zastąpił tymczasowego szkoleniowca drużyny Radosława Bellę. 
Grzegorz Mokry został nowym trenerem Miedzi Legnica
Grzegorz Mokry został nowym trenerem Miedzi LegnicaFoto: East News/Stanislaw Bielski/REPORTER

Wcześniej zespół z Lenicy prowadził Wojciech Łobodziński, ale po słabych wynikach w Ekstraklasie odszedł z klubu. Chwilowo jego obowiązki przejął Bella

Grzegorz Mokry nowym trenerem Miedzi Legnica

Dla Grzegorza Mokrego to powrót do zespołu. Po raz pierwszy z klubem związany był od 2017 roku, będąc asystentem trenera Dominika Nowaka. Odszedł latem 2020 roku, a następnie pełnił rolę asystenta trenera w sztabie Artura Skowronka w Wiśle Kraków. Doświadczenie trenerskie zdobywał, pracując jako asystent trenera m.in. w Wigrach Suwałki, GKS-ie Katowice, Widzewie Łódź, Polonii Bytom, Pogoni Szczecin czy Ruchu Radzionków.

- Propozycja powrotu do Miedzi to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. To pokazuje, że praca, którą w przeszłości wykonałem tutaj, została doceniona. Czuję przy tym duże wsparcie właściciela. Po raz trzeci na przestrzeni ostatnich lat mam zaszczyt pracować w Miedzi. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by utrzymać Ekstraklasę w Legnicy - powiedział po podpisaniu umowy nowy trener Miedzi Legnica.

Do sztabu szkoleniowego Miedzi dołączy asystent Donatas Vencevicius.

Grzegorz Mokry był ostatnio asystentem Dariusza Żurawia w Podbeskidziu Bielsko-Biała, a wcześniej prowadził drugoligowe Wigry Suwałki.

Ciężki wyjazd do Łodzi

Po 12. kolejkach Miedź Legnica zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem zaledwie sześciu punktów. Beniaminek wygrał dotychczas jedno spotkanie, a aż osiem zakończył bez żadnego punktu. W następnym meczu "Miedzianka" zagra na wyjeździe ze świetnie spisującym się w tym sezonie drugim beniaminkiem Widzewem Łódź. 


Czytaj także
:

red/Miedź Legnica

Zobacz także

Zobacz także