more_horiz
Wiadomości

Premier League: Steven Gerrard zwolniony z Aston Villi. Jan Bednarek będzie grał więcej?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2022 08:56
Aston Villa ogłosiła w oficjalnym komunikacie, że Steven Gerrard został zwolniony z funkcji trenera piłkarzy z Birmingham. Póki co, nie wiadomo, kto zastąpi byłego wybitnego pomocnika. Nadzieje w związku ze zmianą menedżera może mieć Jan Bednarek, który pod wodzą Gerrarda rozegrał tylko dwa mecze. 
Steven Gerrard został zwolniony z funkcji trenera Aston Villi
Steven Gerrard został zwolniony z funkcji trenera Aston Villi Foto: Forum/PA Images/John Walton
  • Steven Gerrard pracował w Aston Villi od listopada ubiegłego roku, jednak jego pobyt w Birmingham nie był udany 
  • Piłkarzami "The Villains" są dwaj reprezentanci Polski - Matty Cash oraz Jan Bednarek 

Steven Gerrard to jeden z najlepszych piłkarzy w historii Liverpoolu. Początkowo wydawało się, że trenerska przygoda byłego pomocnika będzie równie udana. W 2021 roku w świetnym stylu doprowadził przecież Rangers FC do mistrzostwa Szkocji. Niedługo później, w listopadzie, Steven Gerrard zastąpił Deana Smitha w roli trenera Aston Villi. 

Gerrard stracił pracę po porażce z Fulham 

114-krotny reprezentant Anglii, który wcześniej prowadził też młodzieżowe zespoły Liverpoolu, nie sprawdził się jednak jako menedżer w Premier League. Choć podpisał umowę aż do 2025 roku, został zwolniony zaledwie po 11 miesiącach pracy. 

W ostatnich tygodniach Aston Villa grała słabo, a czarę goryczy przelała środowa porażka z Fulham (0:3). Po jedenastu kolejkach Premier League "The Villains" zajmują dopiero 17. miejsce, tuż nad strefą spadkową. Klub z Birmingham zdobył zaledwie dziewięć punktów. 

Tuż po porażce w Londynie, Steven Gerrard zapewniał, że nie myśli o podaniu się do dymisji. Inne zdanie w tym temacie miały jednak władze klubu, które wydały jednoznaczny komunikat. 

„Aston Villa może potwierdzić, że główny trener Steven Gerrard opuścił klub ze skutkiem natychmiastowym" - napisano. Póki co, nie wiadomo, kto będzie następcą 42-latka. 

Jan Bednarek będzie grał częściej?

W barwach klubu z Birmingham gra dwóch reprezentantów Polski: Matty Cash oraz Jan Bednarek, który został wypożyczony z Southampton FC. O ile pozycja tego pierwszego, jeśli tylko jest w pełni sił, jest niepodważalna, o tyle Bednarek ma duże problemy z regularną grą.

Choć Gerrard miał zabiegać o pozyskanie polskiego stopera i obiecywać mu regularną grę, pod jego wodzą Bednarek zagrał tylko dwukrotnie w Premier League. Ani razu nie był to mecz rozegrany w pełnym wymiarze czasowych. Przeciwko Fulham Polak został zmieniony już w przerwie. 

Niewykluczone, że nowy menedżer da więcej szans gry Janowi Bednarkowi, który przegrywał rywalizację z angielskimi obrońcami Tyrone'm Mingsem oraz Ezrim Konsą.

Polak potrzebuje regularnej gry, by być w formie przed mistrzostwami świata w Katarze. W czwartek Bednarek znalazł się wśród 47 piłkarzy wybranych przez selekcjonera Czesława Michniewicza do szerokiej kadry na mundial.

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także