more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Polacy są w Ruce. Problemy Niemców wpłynęły na plan zawodów

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2022 12:00
Polscy skoczkowie dotarli już do Finlandii, gdzie w piątek mieli wystartować w kwalifikacjach do sobotnich zawodów PŚ w skokach narciarskich w Ruce. Na Rukatunturi wystąpi siedmiu Biało-Czerwonych.
Dawid Kubacki po dublecie w Wiśle jest liderem klasyfikacji generalnej PŚ w skokach narciarskich
Dawid Kubacki po dublecie w Wiśle jest liderem klasyfikacji generalnej PŚ w skokach narciarskichFoto: FORUM/KACPER PEMPEL/Reuters

Po świetnym początku PŚ w wykonaniu podopiecznych Thomasa Thurnbichlera czas na pierwsze w tym sezonie zawody na... śniegu. Na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle dwukrotnie triumfował Dawid Kubacki, który nie miał sobie równych także w kwalifikacjach. Polak jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej PŚ.

PŚ w Ruce. Siedmiu Polaków w Finlandii. Pierwsze w sezonie zawody na śniegu

Do Ruki pojechało siedmiu Polaków. Trener Thurnbichler postawił na: Kubackiego, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Jakuba Wolnego, Piotra Żyłę, Tomasza Pilcha i Aleksandra Zniszczoła.

Rywalizacja indywidualna PŚ na Rukatunturi rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00 czasu polskiego. Początkowo kwalifikacje do sobotniego konkursu miały się odbyć w piątek, ale ze względu na problemy reprezentacji Niemiec (nie doleciał ich sprzęt), kwalifikacje przeniesione zostały na sobotę. Początek o godzinie 7.30. 

W niedzielę z kolei skoczków czekają kwalifikacje (godz. 7.00), po których odbędą się zawody.

Dotychczas w Ruce nie wygrał jeszcze żaden z reprezentantów Polski

W klasyfikacji generalnej PŚ Kubacki o 70 punktów wyprzedza drugiego Norwega Halvora Egnera Graneruda i o 100 trzeciego Austriaka Stefana Krafta. Pozostali Polacy zajmują kolejno miejsca: 7. - Żyła (74 pkt), 19. - Stoch (26 pkt), 20. - Wąsek (24 pkt), 32. - Pilch (8 pkt), 35. - Hula (4 pkt). W Pucharze Narodów prowadzą Norwegowie przed Polakami i Austriakami. 

Kolejne zawody PŚ odbędą się w niemieckim Titisee-Neustadt w dniach 10-11 grudnia.

W 44. edycji Pucharu Świata zaplanowano łącznie 39 konkursów - 32 indywidualne, pięć drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych, oraz nowość - dwie rywalizacje duetów. Wydarzeniem będzie powrót cyklu do USA po 19 latach - na luty zaplanowano zmagania w Lake Placid. PŚ w sezonie 2022/2023 zakończy się tradycyjnie 2 kwietnia na Letalnicy w Planicy. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ruka Nordic (@rukanordic)


Program PŚ w Ruce:

Piątek:

14:45 - Oficjalny trening (3 serie)

Sobota:

7:30 - Kwalifikacje

9:00 - Konkurs

Niedziela:

7:30 - Kwalifikacje

9:00 - Konkurs

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

red/Skijumping.pl/PolskieRadio24.pl

Zobacz także

Zobacz także