more_horiz
Wiadomości

Wiceprezes Cracovii zawieszony. To pokłosie zatrzymania przez CBA

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 13:35
Wiceprezes Cracovii Jakub T. zostanie zawieszony i nie będzie pełnił dotychczasowej funkcji w klubie - poinformował prezes "Pasów" Janusz Filipiak. T. został zatrzymany przez CBA w związku podejrzeniami o wyrządzenie szkody w wysokości miliona złotych PZPN.
Wiceprezes Cracovii Jakub T. zostanie usunięty z zarządu klubu
Wiceprezes Cracovii Jakub T. zostanie usunięty z zarządu klubuFoto: MAREK LASYK/REPORTER/EastNews

- W najbliższych dniach zostanie zwołane posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego zostanie podjęta decyzja o zawieszeniu Jakuba T. - poinformował prezes Cracovii Janusz Filipiak w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

T. został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Istniało wobec niego podejrzenie wyrządzenia szkody w majątku PZPN na kwotę co najmniej 1 mln zł.

Chodzi o tzw. aferę melioracyjną w województwie zachodniopomorskim, której wątki dotyczą między innymi działaczy piłkarskich. Mieli oni otrzymać w 2014 roku nieuzasadnioną prowizję podczas podpisywania umowy z jednym z producentów wody mineralnej.

Podejrzane w tej sprawie są trzy osoby, w tym były Sekretarz Generalny PZPN, Maciej Sawicki. Były działacz nie przyznał się do winy i opublikował oświadczenie, w którym odnosi się do zarzutów.

"Zostałem zatrzymany przez CBA w przewieziony do Szczecina na przesłuchanie. Nie zdecydowano się wystąpić o areszt, nie postawiono mi zarzutu korupcyjnego. Z korupcją nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego. Zarzuca mi się natomiast wyrządzenie szkody finansowej PZPN. Uważam to za całkowity absurd, a mój mecenas nie dostrzega nawet znamion jakiegokolwiek przestępstwa" - czytamy.

Czytaj także:

bg/WP SportoweFakty

Zobacz także

Zobacz także