more_horiz
Wiadomości

Puchar CEV: wyjazdowa wygrana PGE Skry Bełchatów w 1/8 finału

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 20:58
Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali na wyjeździe z francuskim Narbonne Volley 3:0 (25:19, 25:20, 25:22) w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV. Rewanż - 14 grudnia.
Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali na wyjeździe z francuskim Narbonne Volley w pierwszym meczu 18 finału Pucharu CEV
Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali na wyjeździe z francuskim Narbonne Volley w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEVFoto: East News/Tomasz Kudala/REPORTER

Narbonne Volley to kolejny przedstawiciel francuskiej ekstraklasy na drodze PGE Skry Bełchatów w rozgrywkach Pucharu CEV. W poprzedniej rundzie bełchatowianie byli lepsi od lidera tamtejszych rozgrywek Chaumont VB.

Wyjazdowa wygrana PGE Skry Bełchatów w 1/8 finału Pucharu CEV

W Narbonie podopieczni trenera Joela Banksa również nie mieli kłopotu z odniesieniem zwycięstwa. Do wygranej potrzebowali tylko trzech setów i zaledwie 66 minut. Najskuteczniejsi w zespole z Bełchatowa byli Holender Dick Kooy – 15 i Serb Aleksandar Atanasijevic - 12.

Zwycięzca dwumeczu w ćwierćfinale zagra z lepszym z pary, w której rywalizują turecki Galatasaray Stambuł i szwajcarski Chenois Genewa.

Klub z Bełchatowa do tej pory pięciokrotnie grał w Pucharze CEV. Najdalej doszedł do półfinału. W tej fazie rozgrywek w minionym sezonie bełchatowianie zostali wyeliminowani przez francuski Tours VB.

Narbonne Volley - PGE Skra Bełchatów 0:3 (19:25, 20:25, 22:25)


red/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także