more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Małysz był pewny triumfu Kubackiego. "Dawid skakał w swojej lidze"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 19:12
Dawid Kubacki wygrał konkurs indywidualny PŚ w niemieckim Titisee-Neustadt i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. - Rywale nie mieli szans. Jego skoki były perfekcyjne - mówił na antenie "TVN-u" Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego (PZN).
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz jest pod wrażeniem formy Dawida Kubackiego w tym sezonie Pucharu Świata
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz jest pod wrażeniem formy Dawida Kubackiego w tym sezonie Pucharu ŚwiataFoto: East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W pierwszych tegorocznych zawodach na Hochfirstschanze zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek. Dawid Kubacki był drugi.

Dzień później z kolei Biało-Czerwoni rywalizowali w konkursie drużyn mieszanych. Wygrała Austria przed Norwegami i Niemcami. Polacy w składzie: Kinga Rajda, Piotr Żyła, Nicole Konderla i Dawid Kubacki zajęli dopiero siódme miejsce.

Dawid Kubacki bezkonkurencyjny w Titisee-Neustadt. Adam Małysz: Dawid skakał w swojej lidze

W niedzielnych zawodach Kubacki nie miał już sobie równych. Drugiego Słoweńca Anze Laniska wyprzedził aż o 25,7 pkt. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Polaków - Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Pewny formy brązowego medalisty olimpijskiego z Pekinu był prezes PZN-u Adam Małysz. - Powiem szczerze. Dawid skakał w swojej lidze. Rywale nie mieli szans. Jego skoki były perfekcyjne. Dawid po prostu robi swoje i wykonuje fantastyczną pracę. Każdy skok jest idealny - mówił na antenie "TVN-u" Małysz, który dwukrotnie triumfował na Hochfirstschanze. 

- Pierwszy raz w tym roku byłem pewny, że Dawid to wygra. Titisee-Neustadt jest przez nas bardzo lubianą skocznią. Nie spodziewałem się, że Dawid aż tak odskoczy, tym bardziej że te warunki się pogarszały - przyznała legenda skoków. 

Trzecie zwycięstwo na Hochfirstschanze

Kubacki po raz trzeci w karierze wygrał na Hochfirstschanze. Wcześniej triumfował w Titisee-Neustadt dwa lata temu. 

W klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki o 54 punkty wyprzedza Laniska, a trzeci Kraft ma 93 pkt straty. W Pucharze Narodów Polska nadal zajmuje trzecie miejsce, za Austrią i Norwegią.

Kolejne zawody PŚ odbędą się w szwajcarskim Engelbergu w dniach 17-18 grudnia

W 44. edycji Pucharu Świata zaplanowano łącznie 39 konkursów - 32 indywidualne, pięć drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych, oraz nowość - dwie rywalizacje duetów. Wydarzeniem będzie powrót cyklu do USA po 19 latach - na luty zaplanowano zmagania w Lake Placid. PŚ w sezonie 2022/2023 zakończy się tradycyjnie 2 kwietnia na Letalnicy w Planicy. 

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

red/TVN

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także