more_horiz
Wiadomości

Aryna Sabalenka apeluje do władz Wimbledonu. "Mam nadzieję, że będziecie otwarci na Rosjan i Białorusinów"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 18:47
Białorusinka Aryna Sabalenka wyraziła nadzieję, że organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu będą w przyszłym roku "bardziej otwarci" i dopuszczą Białorusinów oraz Rosjan do turnieju. W minionej edycji rozgrywek tenisiści i tenisistki z tych krajów nie mogli wystartować.
Aryna Sabalenka
Aryna SabalenkaFoto: PAP/CJ GUNTHER

Organizatorzy brytyjskiego turnieju wielkoszlemowego jako jedyni zdecydowali się na wykluczenie zawodników z Białorusi oraz Rosji z rozgrywek w związku z inwazją na Ukrainę.

Sabalenka to jedna z największych gwiazd tenisowych, którą dotknęła ta decyzja. W 2021 roku na kortach Wimbledonu dotarła do półfinału.

"Naprawdę mam nadzieję, że organizatorzy będą na nas otwarci. Widzieliśmy jednak w tym roku, że nie są zachwyceni pomysłem naszej gry w turnieju... Ja nie mam żadnego wpływu na tę sytuację. Czekam. Co ma być, to będzie" - stwierdziła Białorusinka w jednym z wywiadów przeprowadzonych w Dubaju przy okazji pokazowego turnieju World Tennis League, w którym bierze udział.

"Teraz nie przejmuję się Wimbledonem. Jeśli zabronią nam udziału w rywalizacji, to odpocznę u siebie w Miami, spędzę czas z rodziną i jeszcze raz przejdę przez okres przygotowawczy" - dodała piąta rakieta światowego rankingu.

Brytyjskie media podają, że All England Club podejmie decyzję do kwietnia przyszłego roku.

Czytaj także:

bg/PAP

Zobacz więcej na temat: SPORT Tenis WTA wimbledon

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także