NBA: liderzy Zachodu lepsi od liderów Wschodu. Nuggets ograli Celtics

2023-01-02, 10:14

Lider Nuggets Nikola Jokić (przy piłce) walczy z zawodnikiem Celtics Grantem Williamsem . Foto: Forum/Reuters/Ron Chenoy

Koszykarze Denver Nuggets pokonali u siebie ekipę Boston Celtics 123:111 w lidze NBA. Najlepszą drużynę Konferencji Zachodniej do wygranej nad liderem na Wschodzie poprowadził Serb Nikola Jokić, który zanotował dziewiąte w sezonie triple-double - 30 punktów oraz po 12 asyst i zbiórek.

Mecz wyrównany był tylko w pierwszych minutach. Nuggets już w pierwszej kwarcie zbudowali dwunastopunktowe prowadzenie i do końca kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet 18 punktów.

Nuggets lepsi od Celtics

Odrobina emocji pojawiła się w czwartej kwarcie, gdy spotkania zostało przerwane na ponad pół godziny. Potrzeba było sześciu pracowników, aby wypoziomować obręcz po potężnym wsadzie Roberta Williamsa.

- Nie wiedziałem, że to moja wina, dopóki koledzy z drużyny mi nie powiedzieli. Pierwszy raz w życiu coś takiego mi się przytrafiło - przyznał środkowy Celtics.

Goście nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie Jokicia. 27-latek trafił 10 z 13 rzutów z gry, a kiepskim rozwiązaniem było faulowanie go. Wykorzystał wszystkie osiem rzutów wolnych.

Jokić w formie godnej MVP

Nikola Jokić w dwóch poprzednich sezonach był wybierany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP). W liczbie triple-double w obecnych rozgrywkach nikt się z nim nie równa.

Wśród bostończyków najlepszy był Jaylen Brown - 30 pkt. Jayson Tatum dołożył 25 pkt.

Mimo porażki Celtics zachowali miano najlepszej drużyny obecnego sezonu. Na koncie mają 26 zwycięstw i 11 porażek. Bilans Nuggets, którzy odnieśli dziesiąte zwycięstwo w ostatnich dwunastu spotkaniach, to 24-12.

3. Utah Jazz 19 20 .487
4. Minnesota Timberwolves 16 21 .432